Yapa 2022 – informacje


Dziś startuje jeden z najstarszych łódzkich festiwali, który jest jednocześnie jednym z najważniejszych wydarzeń w świecie piosenki studenckiej, folkowej i poetyckiej. Można będzie go oglądać online 25 i 26 marca.


Niemal 50 lat temu, 16 marca 1974 r. odbyła się w Łodzi pierwsza edycja Ogólnopolskiego Studenckiego Przeglądu Piosenki Turystycznej YAPA. Festiwal zawdzięcza swoje powstanie i kontynuację organizacjom studenckim Politechniki Łódzkiej: SJT Płazik i Radio „Żak” (od 1999 r. SKBP Łódź).

Na przestrzeni lat Festiwal osiągnął bardzo dużą popularność i przyczynił się do promocji młodych wykonawców. Pierwsze kroki na scenie widowiskowej Politechniki Łódzkiej stawiali m.in.: Stare Dobre Małżeństwo, Wały Jagiellońskie, Olek Grotowski, Elżbieta Adamiak, Wolna Grupa Bukowina, Bez Idola, EJT Gdynia, czy Wiesław Tupaczewski i Wojciech Wiśniewski.

Z powodu pandemii festiwal zmienił swoją formułę i wprowadził transmisje online. Tegoroczna edycja odbywa się w Zofiówce k. Łodzi pod hasłem „Daleko od domu” także będzie transmitowana w kanałach internetowych: youtube.com/ospptyapa i facebook.pl/ospptyapa

Organizatorami festiwalu YAPA 2022 są: Studencki Klub Turystyczny PŁazik, Studenckie Radio Żak Politechniki Łódzkiej i Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich w Łodzi.


Program:

25 marca, piątek, od godz. 19:00

Koncert konkursowy

Prowadzenie: Grupa na swoim

„Studenckie Lato”

Shantażyści

Zespoły konkursowe

Grupa na swoim

 

26 marca, sobota, od godz. 19:00

Koncert gwiazd

Prowadzenie: Bartłomiej Zgorzelski, Krzysztof Zimoch, Grzegorz Makowski

Apolinary Polek

Dnieje

Paraluzja

Kuba Blokesz

Chwila nieuwagi

Jeden komentarz do “Yapa 2022 – informacje

  • 26 marca 2022 o 20:42
    Bezpośredni odnośnik

    szkoda, że nie ma informacji, gdzie jest jakaś transmisja … np. w tv czy w radiu internetowym….

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *