YAPA_dzien_trzeci-51W trakcie niedzielnego, ostatniego już koncertu ogłoszono zwycięzców. I tak, jury 39. OSPPT YAPY 2014 postanowiło przyznać: Grand Prix zespołowi „Shantażyści” z Brzegu; I nagrodę „Sekcji Muzycznej Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn z Olą”; II nagrodę zespołowi „M3” z Łodzi.

Dodatkowo przyznano trzy równorzędne trzecie nagrody: Annie Dziedzic z Krakowa, Piotrowi Kędziorze ze Starachowic, zespołowi „Drużyna Wawrzyna” ze Zduńskiej Woli. Nagrodę publiczności oraz nominacje na 50. Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie otrzymuje „Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn z Olą”.

Ponadto jury wyróżniło udziałem w koncercie laureatów zespół „Formacja Opowieści Kameralnych” z Kielc, a także przyznało dwa wyróżnienia w kategorii kontynuacji yapowej tradycji „Żółtego Kajaka” zespołowi „Inżynieria Środowiska” z Krakowa oraz Krzysztofowi Jóźwiakowi z Łodzi.

Po ogłoszeniu wyników przyszedł czas na część koncertową, rozpoczętą występem zespołu „U Pana Boga Za Piecem”, po którym na scenie pojawiali się kolejni laureaci. I choć wszyscy wykonawcy pokazali raz jeszcze, że wybór Jury był nieprzypadkowy, to na wzmiankę zasługuje występ Krzysztofa Jóźwiaka – ze względu na towarzyszącą mu na scenie ekipę yapowego Serwisu.

Rozluźnienie (a także i zmęczenie nieoficjalną częścią festiwalu, w niektórych przypadków trwającą do samego rana) było odczuwalne jednak podczas występów wszystkich laureatów, udzielające się pozostałym obecnym. Gdy z publicznością pożegnali się już zwycięzcy tegorocznego „Przeglądu”, na scenie pojawiła się, tradycyjnie już, Grupa Nijak zwiastowało koniec kolejnej już YAPY.

Tymczasem przed nami, już za niecały rok, 40. Ogólnopolski Studencki Przegląd Piosenki Turystycznej.

Zobacz także:

Yapa 2014 – dzień drugi (foto)

Yapa 2014 – dzień pierwszy (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_1933
Afro Kolektyw w Łodzi Kaliskiej (foto)
IMG_4827
Mexyk i Andrzej Kowalsky Band w Domu Literatury (foto)
IMG_0624
Kobranocka w King Of Music (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*