YAPA_dzien_drugi-61Sobotnie popołudnie to podczas YAPY tradycyjnie czas na występy kolejnych wykonawców biorących udział w konkursie. Tym razem byli to: „Wbrew Pozorom”, Anna Dziedzic, „Dusza we mgle”, Kuba Blokesz, „Formacja Opowieści Kameralnych”, „Inżynieria środowiska”, „Potok słów”, „Shantażyści”, „Teren” oraz Piotr Kędziora. Popołudniowy koncert, prowadzony przez Jakuba Michalskiego zakończył się występem kolejnej z gwiazd -czyli zespołu „Cisza jak Ta”.

O 19:00 występem zwycięzcy ubiegłorocznego „Przeglądu” rozpoczął się Koncert Gwiazd. Mateusz Rulski-Bożek przygotował tylko salę przed kolejnymi wykonawcami, czyli Lubelską Federacją Bardów. Po zeszłorocznym przyjęciu Marka Andrzejewska przez łódzką publiczność można było spodziewać się gorącego przyjęcia projektu. I tak właśnie było – w pełni wypełniona sala żywiołowo reagowała na kolejne utwory, śpiewając znane wszystkim teksty wraz z Bardami.

Tak jak rok temu głównym tematem przewijającym się w trakcie głównego sobotniego koncertu był Julian Tuwim z „Lokomotywą”, tak tym razem funkcję tę pełniła piosenka „Wlazł kotek na płotek”. A wszystko z powodu obchodów Roku Kolbergowskiego, ustanowionego na cześć dwusetnej rocznicy urodzin polskiego etnografa, folklorysty i kompozytora – Oskara Kolberga.

Jak można było się spodziewać, prowadzący nocny koncert Bartłomiej Zgorzelski, przygotował unowocześnione wersje piosenki o kocie, wykazując się pomysłowością i poczuciem humoru w podejściu do tematu.

joomplu:68808

W ten sposób minęła przerwa potrzebna na przygotowania kolejnej gwiazdy wieczorów. Na scenie zaprezentowała się grupa „Bez Jacka”, obchodząca w ten sposób 40-lecie pracy zespołu. W trakcie blisko dwugodzinnego występu razem z jubilatami pojawili się ich goście: Wojciech Michalski, Krzysztof „Lumbago” Górski i Olek Grotowski.

Po kolejnej przerwie, przed yapową publicznością pojawił się zespół „Chwila Nieuwagi”. Wpisująca się ze swoją muzyką w górnośląski folklor grupa z Rybnika dała żywiołowy popis swoich możliwości. Wokalistka Martyna Czech zaś imponowała swoją energią i humorem, emanującym z niej pomimo późnej pory i widocznej już ciąży.

Ostatnim wykonawcą, który pojawił się na scenie już po ogłoszeniu listy laureatów mających pojawić się podczas niedzielnego koncertu, był od dawna nie widziany na łódzkiej scenie Leszek Kopeć.

Zobacz także:

Yapa 2014 – dzień pierwszy (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
20160407_Ania_Dabrowska-8315
Ania Dąbrowska w Wytwórni (foto)
Plateau_Projekt_Grechuta-19
Mixer Regionalny: Projekt Grechuta (foto)
sipr010711-2230
Geyer Music Factory 2011 – Dorota Miśkiewicz (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*