Od 11 do 13 marca kolejna edycja Yapy. Trzy premiery i łącznie 75 lat jubileuszowych – atrakcji na scenie nie zabraknie. Znów czekają nas trzy dni i cztery koncerty pełne wrażeń (w tym dwa koncerty konkursowe – zgłoszenia do konkursu początkujących wykonawców są przyjmowane do 3 marca).

W tym roku bawić się będziemy przy muzyce takich wykonawców jak: Na Bani, Czerwony Tulipan, Cisza Jak Ta, Dom o Zielonych Progach, Bez Jacka ze Słodkim Całusem od Buby,  EKT Gdynia, Yez Kiez Sirumem, Grzmiąca Półlitrówa czy Kuśka Brothers. Nie zabraknie również ubiegłorocznych laureatów – Chwili Nieuwagi i Qusza. Oczywiście to nie wszystko, co będzie można oglądać i słuchać na tegorocznej Yapie, szczegóły na temat programu, premier i jubileuszy warto śledzić na www.yapa.art.pl.

Nikt nie ma wątpliwości co do tego, że yapowa publiczność jest jedyna w swoim rodzaju. Nigdzie indziej na koncertach nie usłyszycie syreny strażackiej, gwizdków czy budzików jako aplauzu. W ostatnich latach standardem staje się wywoływanie zespołów na bis poprzez śpiewanie ich piosenek.

Yapa gromadzi publiczność w różnym wieku, wykonawców i wolontariuszy, aby wspólnie posłuchać piosenki turystycznej, ale także pośpiewać. Od początku organizatorami Yapy są studenci skupieni w Studenckim Klubie Turystycznym Płazik oraz Studenckim Radiu Żak, do których dołączyło także Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich w Łodzi.

Dla widzów spoza Łodzi oraz uczestników konkursu organizatorzy przewidzieli darmowe noclegi w warunkach – a jakże – turystycznych.

Tegoroczna Yapa, jak kilka poprzednich, odbędzie się w sali SWF PŁ przy Al. Politechniki 11 w Łodzi. Karnety w cenie 30 zł uprawniające do wejścia na wszystkie cztery koncerty w sprzedaży od 28 lutego w: CIK-u, Strefie Biletów, Klubie Studenckim Cotton, Oberży Folkowej Zapiecek, Ale Jazz oraz w kasie biletowa SKT PŁazik (al. Politechniki 3a).

 

Program Yapy

Piątek, 11 marca, godz. 19:00, Koncert Konkursowy, prowadzenie: Piotr Słoń II Trzeciak

Jerzy Bożyk
Andrzej Koczewski – premiera płyty

Wykonawcy konkursowi

Żeby Nie Piekło
Grzmiąca Półlitrówa – premiera płyty

Wykonawcy konkursowi

25 lat EKT Gdynia (goście: Wiesław Jarosz, Mietek Folk)

Sobota, 12 marca, godz. 12:00, Koncert Konkursowy, prowadzenie: Maciej Trojanowski

15 lat Kuśki Brothers

Wykonawcy konkursowi

Sobota, 12 marca, godz. 19:00, Koncert Gwiazd, prowadzenie Bartłomiej Zgorzelski

10 lat Domu o Zielonych Progach (goście: Tomasz Fojgt, Pelton) – premiera płyty
Na Bani – premiera płyty
Nijak
Bez Jacka i Słodki Całus od Buby – premiera płyty
YesKiezSirumem
Chwila Nieuwagi
Egon Alter
Cisza Jak Ta – premiera płyty

Niedziela, 13 marca, godz. 13:00, Koncert Laureatów, prowadzenie: Egon Alter

QSZ
Laureaci
Czerwony Tulipan – 25 lat

Zobacz także:

Yapa 2010 (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Wojtek Justyna TreeOh! wystąpi w Łodzi
plasterkultury
Plastry Kultury 2014 – Wydarzenie muzyczne roku
Soundedit 2019 – Zamilska i Dj No. 107

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*