Okladka_przodDzięki wsparciu łódzkiego serwisu Megatotal kolejny młody artysta wydał swoją płytę.  Yanina to projekt muzyczny, w którym autorką kompozycji i tekstów jest wokalistka – Katarzyna Ratajczyk. Inspiracją dla niej są znane piosenkarki takie jak Sheryl Crow, Tori Amos, Norah Jones, czy Adele.

Debiutancka płyta pt. „Mersey Beat” utrzymana jest w gatunku  pop-rock z nutą aranżacji nawiązującej do lat 60tych. Na albumie znalazły się utwory zaśpiewane w języku angielskim, polskim, a nawet francuskim. Nagrania utworów dokonano w 2010 i 2011 roku.

Co ciekawe, Katarzyna Ratajczyk – autorka kompozycji, w lutym 2011 roku postanowiła sprawdzić odbiór swoich kompozycji w sieci i umieściła kilka utworów na stronie www.megatotal.pl. Serwis ten posiada tysiące użytkowników, którzy za pośrednictwem tej strony mogą odpłatnie ściągać muzykę debiutujących artystów i finansować wydanie ich płyty. Ku zaskoczeniu wokalistki – muzyka zwróciła uwagę fanów i już po czterech miesiącach zebrała sumę potrzebną do sfinalizowania nagrań na pierwszą płytę.

Przez kilka miesięcy Kasia nadzorowała proces powstawania albumu – od ich aranżacji poprzez nagrania i – oczywiście ich realizację w studio – aż po projekt graficzny okładki , czy nawiązanie współpracy z patronami.

Efektem tej pracy jest płyta pt. „Mersey Beat”, której tytuł nawiązuje do wydawanego w latach 60tych w Liverpoolu pisma muzycznego, które promowało młode wówczas zespoły – takie jak m.in. The Beatles, The Rolling Stones.

Patronem medialnym krążka jest Plaster Łódzki. Recenzję płyty możecie przeczytać TUTAJ.

/fot. mat.prom.

Zobacz także:

Yanina – Mersey Beat (recenzja)

„I wszystko jasne” – płytowy debiut grupy Evenement

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Geyer Music Factory: Monika Kuszyńska (foto)
Death Denied zagrali w Iron Horse (foto)
p3_filtered
Kapitan Nemo w Luce (foto)
1 Komentarz
  • Ania22
    8 lutego 2012 at 22:21

    pdboa mi się 🙂

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*