promocyjnaW sobotę 20 maja odbędzie się 35 Aukcja Promocyjna, w czasie której zostaną zaoferowane kolekcjonerom, projektantom wnętrz i inwestorom dzieła kilkudziesięciu, przede wszystkim łódzkich artystów, absolwentów Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego. Oferta podzielona jest na dwie części – pierwsza poświęcona jest malarstwu, grafice i rzeźbie, druga zaś designowi, czyli artystycznym meblom i elementom wystroju wnętrz, wytworzonym przez firmę Porąbane Meble i kilku innych plastyków.

Wśród obrazów znajdują się zarówno realistycznie malowane portrety i pejzaże m.in. Moniki Dałek, Agnieszki Figurskiej, Ilony Foryś, Marcina Jaszczaka i Wojciecha Piekarskiego oraz postkonstruktywistyczne kompozycje, nawiązujące do modernistycznych tradycji łódzkiej ASP, autorstwa Dominika Janyszka, Beaty Jarmuż-Socha i  Katarzyny Gołębiowskiej. Oprócz obrazów wystawiona na sprzedaż jest też ceramika, a wśród niej zaskakujący oryginalnością  tryptyk Powłoki Łukasza Orfiniaka.

Idea aukcji opiera się na założeniu, że cena wywoławcza dzieła odpowiada kosztom materiałowym jego wytworzenia, zaś ostateczna wycena, uwzględniająca wszystkie tzw. uniwersalne wartości obrazu lub rzeźby, dokonywana jest przez uczestników licytacji. Dlatego ceny wywoławcze są wyższe dla obrazów o większych rozmiarach a niższe dla tych niewielkich. W aukcji można brać udział osobiście, telefonicznie lub przez internet  wykorzystując transmisje on-line na portalu OneBid.pl. Cała oferta jest obecnie wystawiona w sali aukcyjnej Rynku Sztuki przy ul. Wschodniej 69 oraz na stronach internetowych: www.ryneksztuki.eu, artinfo.pl i artprice.com

Ze względu na rangę wydarzenia dla środowiska artystycznego aukcja jest objęta patronatem rektor ASP prof.  Jolanty Rudzkiej-Habisiak.  

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Obraz+Tekst=Sztuka #1 Krzysztof Nowak
once-in-a-blue-moon-invite
once in a blue moon w Galerii OFF Piotrkowska
IMG_8785
Wystawa laureatów Konkursu im. Władysława Strzemińskiego – Projekt

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*