IMG_0057 i 8 listopada odbywa się  XXVIII edycja łódzkiej Ogólnopolskiej Giełdy Rzeczy Dawnych i Osobliwych. Hala Expo przy ulicy Stefanowskiego 30 jest miejscem, gdzie swoje zbiory przedstawiają kolekcjonerzy z całej Polski oraz z zagranicy.

Łódzka giełda stanowi okazję dla kolekcjonerów kupna, wymiany czy też sprzedaży. Dla odwiedzających  to możliwość zobaczenia kolekcji, przedmiotów  tzw. z „duszą”, gdzie po raz pierwszy to mogli zobaczyć. W czasie trwania giełdy jest możliwość uzyskania przez fachowców porad, ekspertyz czy też  na specjalnym przygotowanym stoisku zapytać o wycenę danego przedmiotu. Stoiska wystawców są pełne zbiorów: znaczków pocztowych, monet, banknotów, pocztówek, szkła i porcelany, zabytkowa  biżuteria, zastawy stołowe, medale i odznaczenia. Nie zabrakło wystawców z antykami staroci, mebli, fotografii i egzemplarzy z czasów I i II wojny światowej  jak np. broni.

joomplu:100635

Ciekawostką na łódzkiej giełdy było wystawienie na sprzedaż Gerydon kolumnowy, wykonany z najwyższej jakości ceramiki – Majolika. Przedmiot pochodzi z Francji XIX wiek, zachowany  jest w  całości oryginalnie. Wystawca przedmiot wycenił na osiem i pół tysiąca złoty. Również była możliwość zakupienia lamp witrażowych wykonanych ręcznie ze szkła metodą Tiffany oraz biżuterii artystyczne. Ceny tego typu lamp były wycenione od 250 zł do 1200 zł. Dużym zainteresowaniem wśród zwiedzających cieszył się z dawnych lat zegar PKP. Następna edycja XXIX łódzkiej giełdy już w marcu 2016 roku.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_0516
Moto Weteran Bazar – czerwiec 2014 (foto)
Pracowity rok 2021 w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi
FŁ4K 2022: rusza sprzedaż biletów

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*