XXV Targi Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR

Już 22-24 marca 2019 roku zapraszamy na XXV jubileuszowe targi Regiony Turystyczne „Na Styku Kultur”, które są jednym z najważniejszych wydarzeń na rynku turystycznym w Polsce.

Od 25 lat Targi „Na Styku Kultur” specjalizują się w promocji zarówno polskiego, jak i zagranicznego rynku globtroterskiego. Ich tradycja tworzy miejsce i klimat do zaprezentowania ofert turystycznych przygotowanych przez touroperatorów, biura turystyczne, hotele, gospodarstwa agroturystyczne, pensjonaty oraz ośrodki uzdrowiskowe, sanatoria, obiekty SPA, porty i przystanie. Organizatorem targów jest Miejska Arena Kultury i Sportu.

Targi „Na Styku Kultur” są cenione ze względu na wspaniałą atmosferę i ogromną popularność wśród zwiedzających. Są kopalnią pomysłów i niewyczerpalnym źródłem inspiracji związanych ze zwiedzaniem Polski i świata, a co za tym idzie, obowiązkowym wydarzeniem dla osób, które uwielbiają wyprawy i przygody. Targi Regiony Turystyczne to popularyzacja idei „styku kultur”, oznaczającej poznawanie świata, ludzi, odmiennych kultur i obyczajów. Genezą powstania wydarzenia jest niezwykłe połączenie w jednym mieście – w Łodzi – wielu kultur i ich wzajemne przenikanie. Do prezentacji dorobku kulturowego, walorów turystycznych i specyfiki regionalnej zapraszani są przedstawicie państw, miast, regionów i organizacji turystycznych. Wystawcy, którzy uczestniczą
w targach, prezentują atrakcyjną ofertę dla tych, którzy planują wyruszyć w drogę – od standardowych ofert turystycznych, poprzez wszystkie usługi pomocne podróżnikom, kończąc na niekonwencjonalnych metodach wojażowania, bliskich indywidualnym turystom.

Miejska Arena Kultury i Sportu we współpracy z redakcją National Geographic Polska zapraszają na inspirujący projekt podróżniczy. W dniach 22-24 marca w Łodzi podczas jubileuszowych XXV Targów Regiony Turystyczne ,,Na Styku Kultur” odbędzie się pierwsza tegoroczna odsłona Festiwalu Podróżników National Geographic. Na wszystkich pasjonatów podróży i miłośników ciekawych opowieści czekać będzie szereg spotkań z wybitnymi fotografami, autorami książek, globtroterami, sportowcami, odkrywcami i blogerami.

Tegoroczna edycja targów zbiegła się w czasie ze 100 leciem Województwa Łódzkiego, które stało się województwem partnerskim targów. To właśnie podczas wydarzenia będziemy świętować nasze wyjątkowe jubileusze. Dla wielbicieli wschodu oraz jeszcze nie odkrytych pereł turystycznych atrakcją będzie szeroka oferta kraju partnerskiego XXV edycji Targów, a mianowicie Ukrainy. Skład partnerów tegorocznej edycji uzupełni miasto partnerskie Giżycko, które szeroką ofertą turystyki wypoczynkowej, agroturystycznej oraz wodnej wraz z atrakcjami miasta będzie unikatową możliwością poznania ,,perły” Mazur.

Na zwiedzających czekać będzie szereg atrakcji, ofert specjalnych dla dzieci jak i młodzieży oraz studentów. Interesująco zapowiadać się będą prelekcje podróżników, wykłady i wiele innych atrakcji poświęconych turystyce, podróżom i fascynującym destynacjom turystycznym. Harmonogram Targów uzupełni bogaty program konferencji i warsztatów dla branży hotelarskiej, turystycznej i touroperatorów. Na odwiedzających będą czekać również konkursy z nagrodami, gry targowe oraz specjalne promocje.

Podczas jubileuszowej XXV edycji Miejska Arena Kultury i Sportu we współpracy z redakcją National Geographic Polska zapraszają na pierwszą tegoroczna odsłonę Festiwalu Podróżników National Geographic. Na wszystkich pasjonatów podróży i miłośników ciekawych opowieści czekać będzie szereg spotkań z wybitnymi fotografami, autorami książek, globtroterami, sportowcami, odkrywcami i blogerami. W dniach 23-24 marca Halę Expo- Łódź odwiedzą: Aleksander Doba, Krzysztof Wielicki, Tomasz Michniewicz, Mateusz Waligóra, Michał Cessanis, Michał Woroch, Iwona El Tanbouli-Jabłońska i Maciej Jabłoński, Dominik Szczepański oraz Piotr Horzela. Podróżnicy przygotują cykl ciekawych prelekcji, które pozwolą poznać nam ich przygody, doświadczenia oraz przeżycia związane z podróżami. Prelekcje zostaną również wzbogacone warsztatami fotograficznymi.

Program spotkań podczas Festiwalu
23.03. Sobota:
11.00-12.00 Krzysztof Wielicki: Mój Wybór
12.15-13.15 Michał Cessanis: Made in China – Chiny jakich nie znacie
13.30-14.30 Tomasz Michniewicz: Chrobot. O tym, czego w podróży nie da się zobaczyć.
15.00-16.00 Iwona El Tanbouli-Jabłońska i Maciej Jabłoński: Fotoreportaż prasowy – warsztaty
16.15-17.15 Michał Woroch (wheelchairtrip): Krok po kroku: z Ziemi Ognistej na Alaskę
24.03. Niedziela:
11.00-11.50 Piotr Horzela: Co tak naprawdę wiemy o lesie?
12.00-13.00 Mateusz Waligóra: Rowerami na krańce świata
13.15-14.15 Dominik Szczepański i Mateusz Waligóra: Rozmowa o książce Czapkins. Historia Tomka Mackiewicza
14.30-15.30 Aleksander Doba: Transatlantyckie wyprawy kajakowe

Tereny targowe
Hala Expo – Łódź
Łódź, al. Politechniki 4

Godziny zwiedzania
2019-03-22 – od 10:00 do 17:00
2019-03-23 – od 10:00 do 18:00
2019-03-24 – od 10:00 do 16:00

Bilety
→ bilet jednorazowego wstępu – 15.00 PLN
→ bilet jednorazowy – przy zakupie on-line – 10.00 PLN
→ bilet rodzinny (2+1, 2+2) – 30.00 PLN
→ bilet z Kartą Dużej Rodziny – 30.00 PLN
→ bilet ulgowy jednorazowy – 10.00 PLN
→ bilet studencki jednorazowy – 5.00 PLN
→ grupy zorganizowane szkolne/studenckie – 3.00 PLN
→ dzieci do lat 10 bezpłatnie – 0.00 PLN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *