DSC09972Od 17 do 19 marca w Hali EXPO organizowane będą Targi Regiony Turystyczne. Na Styku Kultur to wyjątkowe przedsięwzięcie zarówno o charakterze targowym, jak i kulturalnym, dające możliwość zapoznania się z walorami turystycznymi regionów Polski i Europy, a także z ich kulturą, tradycją i historią.

Na Styku Kultur  są kopalnią pomysłów i niewyczerpalnym źródłem inspiracji związanych ze zwiedzaniem Polski i świata i, co za tym idzie, obowiązkowym wydarzeniem  dla osób, które uwielbiają wyprawy i przygody. Wystawcy, którzy pojawiają się na targach, prezentują bardzo atrakcyjną ofertę dla tych, którzy planują wyruszyć w drogę – od standardowych ofert turystycznych, poprzez wszystkie usługi i gadżety pomocne podróżnikom, kończąc na niekonwencjonalnych metodach wojażowania bliskich globtroterom.

Tegoroczna edycja targów odbywać się będzie pod hasłem Daj się urzec!, a regionem partnerskim jest Mazowsze. Hasło przewodnie targów powiązane jest z ogłoszeniem 2017 rokiem Wisły. Program imprez towarzyszących oraz strefy tematyczne powiązane będą z rzekami i ofertą turystyczną z nimi związanymi, ale nie tylko. Funkcję miasta partnerskiego, zaś objął Piotrków Trybunalski.

W przestrzeni wystawienniczej wydzielone zostaną strefy: Mocnych Wrażeń, All Inclusive oraz EKOpodróżnika. Strefa All Inclusive, to przede wszystkim prezentacja ofert biur podrózy, touroperatorów, zagranicznych regionów oraz hoteli. Miłośnicy Mocnych Wrażeń będą mogli poszukać oferty szytej na miarę, przetestować najnowszy sprzęt turystyczny, czy porozmawiać z globtroterami. W strefie swoją ofertę zaprezentują gestorzy ekstremalnych atrakcji turystycznych oraz turystyki kwalifikowanej i aktywnej. Będzie można spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej czy przetestować najnowszy sprzęt turystyczny. W strefie EKOpodróżnika  zaprezentowane zostaną destynacje turystyczne powiązane z ekologicznym trybem życie, ale również pomysły na ekonomiczne podróżowanie, takie jak samochody – campery czy elektrorowery.

Całości, jak zwykle dopełniają warsztaty plastyczne, ceramiczne, czy atrakcje dla dzieci i młodzieży, takie jak malowanie buzi, zamek dmuchany, pokazy taneczne i fittness. Nie zabraknie również spotkań z ciekawymi ludźmi i podróżnikami, którzy pokazują, że swoją pasję można realizować zawsze i wszędzie.

Wstęp

        Bilet normalny jednorazowy – 13.00 PLN
        Bilet normalny jednorazowy on-line – 8.00 PLN
        Bilet rodzinny jednorazowy (2+1, 2+2) – 28.00 PLN
        Bilet z Kartą Dużej Rodziny – 28.00 PLN
        Bilet ulgowy jednorazowy – 6.00 PLN
        Dzieci do lat 10 bezpłatnie – 0.00 PLN
        Bilet dla grup zorganizowanych min. 15 osób ze szkół po wcześniejszej rejestracji – 2.00 PLN

Godziny zwiedzania

        2017-03-17 – od 10:00 do 17:00
        2017-03-18 – od 10:00 do 18:00
        2017-03-19 – od 10:00 do 16:00

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
archifiesta
Archifiesta 11 – informacje
0271
Finał projektu „Street art – sztuka miasta. Edukacja międzypokoleniowa”
Fine Dining Week

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*