05102012_063Tradycyjnie w piątek w ramach Międzynarodowego Festiwalu Komiku i Gier organizowany jest wernisaż wystawy konkursowej projektu  na krótką formę komiksową. Oznacza to, że impreza rozkręca się na całego.

W Galerii Starej ŁDK można zapoznać się z kilkudziesięcioma propozycjami twórców, którzy powalczą o zaszczytne miano najciekawszego artysty komiksowego. Laureatami konkursu byli m.in. Branko Jelinek,  Jakub Woynarowski, Jerzy Ozga, Krzysztof Ostrowski czy Krzysztof Gawronkiewicz. O godz. 17 w Małej Literze Art zorganizowano wernisaż wystawy komiksu Agaty Wawryniuk, a o godz. 19 w Owocach i Warzywach oficjalnie otwarto ekspozycję Marcina Podolca. Oba projekty można było już oglądać w powyższych przestrzeniach od początku tygodnia.

joomplu:42721

Po 20 w niezwykłej przestrzeni Hotelu Grand została zaprezentowana wystawa Przemysława Truścińskiego, od lat związanego z MFKiG. Dodatkowo rano zorganizowano finał konkursu komiksowego dla uczniów.

joomplu:42704

W sobotę cały dzień z komiksami, a także z wybitnymi twórcami. Warto wybrać się chociażby na spotkania z Simonem Bisley’em (g. 11:15), Igortem (g. 12), Johnem McCrea (g. 13) czy Dave McKeanem (g. 13:45). Nie można także zapomnieć o corocznej giełdzie komiksowej. Uroczysta gala po raz trzeci odbędzie się w Klubie Wytwórnia. Początek o godz. 20. Pełen program Festiwalu możecie znaleźć tutaj.

Zobacz także:

XXIII MFKiG: 4 października – czwartek (foto)

23. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi 2012 – program, informacje

Wystawy 23. MFKiG w Centralnym Muzeum Włókiennictwa (foto)

XXIII MFKiG: Wystawa prac Jakuba Wiejackiego w Galerii Manhattan (foto)

Kind Off oraz Cool kids of death & Akira Yamaoka na zakończenie 22. MFKiG (foto)

XXII MFKiG 2011: Gala Finałowa (foto+wideo)

XXII MFKiG 2011: Simon Bisley (foto+wideo)

XXII MFKiG 2011: Konkurs na krótką formę komiksową (foto+wideo)

XXII MFKiG: Maciej Pałka w Małej Literze Art (foto)

XXII MFKiG: Yorgi, komiks i literatura w ŚFK (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Rozycki
Paweł Różycki – sylwetka
01_Prime_Time_2015_-_fot._A._Ambruszkiewicz
Prime Time 2015 (foto)
DSCF4832
Beata Cedrzyńska – Zderzenia w Galerii ZPAP (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*