Miejska Areny Kultury i Sportu organizuje 23. Łódzkie Targi Edukacyjne. W tym roku odbędą się w terminie 11 – 12 marca w Atlas Arenie mieszczącej się przy al. Bandurskiego 7 w Łodzi. Współorganizatorami targów są ich wieloletni partnerzy: Wydział Edukacji Urzędu Miasta Łodzi oraz Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego. Uczelnią partnerską tegorocznej edycji została Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi, która przygotowała szereg spotkań i warsztatów.

Targi adresowane są dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Po raz kolejny przygotowano dla nich bogatą ofertę wystawienniczą. W Strefie Edukacji  prezentowane będą szkoły ogólnokształcące i zawodowe oraz uczelnie z Łodzi i całej Polski. W Strefie Kariery będzie można spotkać pracodawców i punkty doradztwa zawodowego, a w Strefie Kreatywności i Rozwoju firmy prowadzące działalność pozalekcyjną, kulturalną i rekreacyjną. Targi to również oferta wydarzeń towarzyszących dająca możliwość uatrakcyjnienia młodzieży szkolnego dnia, zdobycia wiedzy czy podniesienia kwalifikacji.

Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego przygotowało dla kadry pedagogicznej obszerną ofertę konferencji, warsztatów i seminariów. Zaaranżowana zostanie również Strefa Praktycznych Lekcji Zawodu, dzięki którym młodzież będzie mogła zapoznać się ze specyfiką wybranych zawodów. Wśród wydarzeń towarzyszących targom znajdują się m.in. premierowa edycja turnieju siatkówki EDU Volley Cup 2020 dla maturzystów, a także bezpłatny IV bieg eduRun na 1 milę dla dzieci i młodzieży w wieku 13-19 lat, w którym do zdobycia przygotowane zostały cenne nagrody dla szkół i uczestników. Każdy biegnący otrzyma pakiet startowy m.in. z koszulką i numerem startowym z chipem, a po ukończeniu biegu pamiątkowy medal. Termin zgłoszeń upływa 29.02.2020 r.

Wstęp dla zorganizowanych grup szkolnych jest bezpłatny. Więcej informacji na stronie www.targiedukacyjne.com oraz profilu „Łódzkie Targi Edukacyjne” na portalu Facebook.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
swingowy
Swingowy Spacer po Piotrkowskiej
pacc
Progress Accounting Competition VII
IMG_7743tt
Łódź Tango Salon Festival 2014 – informacje

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*