DSCF1573XXII Targi Budownictwa Interbud 2015 przeszły do historii. Wydarzenie to jest określane jako jedna z największych imprez targowych branży budowlanej.  Przez trzy dni w nowej hali Expo można było zobaczyć ponad 312 wystawców- zarówno z kraju, jak  i zagranicy.  Jak co roku na odwiedzających czekały stanowiska, na których zobaczyć można było najnowsze materiały do budowy domów i remontowania mieszkań, artykuły wyposażenia wnętrz, jak również instalacje sanitarne oraz okna czy drzwi. 

Również zainteresowani budową domu znaleźli stanowiska, gdzie zaplanować można było całą inwestycję- od fundamentów aż po sam dach. Dowiedzieć się można było także jak mądrze wybrać energooszczędne materiały, odpowiednią elewację, a także jakie trendy obowiązują w wyposażeniu pomieszczeń. Naturalnie, nie zapomniano również o remontujących. Dla nich przygotowano między innymi  pokazy nowych rozwiązań- takich jak na przykład- napinane sufity, kolekcje ceramiki, bezpieczne lustra czy innowacyjne sposoby oświetlenia.

Hitem tegorocznej edycji targów Interbud była ekspozycja kilkudziesięciu łazienek. Wśród nich znaleźć można było nawet projekty przygotowane przez jednego z najsłynniejszych polskich designerów, który na swoim koncie ma stworzenie linii samochodów Ferrari, a także projekt stadionu w Libii- mowa oczywiście o Januszu Kaniewskim.

joomplu:86259

Jak co roku, targi INTERBUD to nie tylko wystawy przedsiębiorców i okazja do spotkania z nimi. To również jedyna taka szansa, na wzięcie udziału w różnego rodzaju konferencjach. Największym powodzeniem na XXII edycji targów cieszyło się spotkanie organizowane przez Towarzystwo Budownictwa Społecznego. W programie tegorocznej konferencji TBS, opracowanym wspólnie z Polską Izbą Gospodarczą, znalazł się blok zagadnień związanych z odpowiedzialnością członków organów w Towarzystwach Budownictwa Społecznego, a także zostały omówione na przykład zmiany w Krajowym Rejestrze Sądowym po 1 stycznia 2015r. To nie lada gratka dla wszystkich zainteresowanych tym tematem.

Corocznie odbywa się też Salon Praktyki Dekarskiej, którego nie zabrakło i w tej edycji. Nie można było również narzekać na brak ciekawych, branżowych prezentacji targowych, jak i warsztatów komputerowych.

Kolejna okazja do spotkania z wystawcami branży budowlanej dopiero za rok, a już za tydzień w halach nowego centrum wystawienniczego coś dla wszystkich uczniów i miłośników nauki- odbędą się XVIII Łódzkie Targi Edukacyjne.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Mural z Wiedźminem na łódzkim Manhattanie (foto)
sztukmistrz_u_milscha_20130616_1535198977
Kreators – sztuka iluzji (wywiad)
IMG_3479
Wróbelek Ćwirek przed Palmiarnią (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*