Plakat6wwW czwartek, 22 listopada, na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego rozpocznie się 21. Wampiriada – akcja honorowego oddawania  krwi przez studentów łódzkich uczelni.  

Wampiriada to ogólnopolski projekt zainaugurowany w 2000 r. akcją na Politechnice Krakowskiej Z roku na rok cieszy się ona coraz większym zainteresowaniem i obecnie jest organizowana przez niemalże przez wszystkie organizacje uczelniane Niezależnego Zrzeszenia Studentów w kraju.

W samej Łodzi projekt ten odbywa się od ponad 10 lat. Wampiriada organizowana jest dwa razy do roku (wiosną i jesienią), zaś jej współorganizatorem jest Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi. Głównym celem Wampiriady, oprócz zbiórki krwi dla potrzebujących osób, jest szerzenie świadomości honorowego krwiodawstwa oraz idei zdrowego trybu życia wśród studentów. Każdy w tej akcji jest wygranym! Zarówno osoby chore, ponieważ otrzymują tak cenną i ratującą ich życie krew, a sami dawcy, bowiem uczą się zdrowego trybu życia.

Najbliższa edycja Wampiriady składać się będzie z 12 akcji, m.in. w budynkach Uniwersytetu Łódzkiego, Uniwersytetu Medycznego oraz Politechniki Łódzkiej (informacje z dokładnymi lokalizacjami i datami można znaleźć na stronie internetowej portalu www.student.lodz.pl, www.wampiriada.pl oraz www.nzs.lodz.pl). Niezbędne informacje m.in. o tym, kto może zostać dawcą, jakie są przeciwwskazania, a także wskazówki pomagające przygotować się do oddania krwi, umieszczone są na stronie Wampiriady – www.wampiriada.pl, w zakładce „Info dla Wampirów”.

Na sam koniec warto przypomnieć wyniki poprzedniej, dwudziestej akcji, w której krew oddało aż 931 osób, z czego, do rejestracji zgłosiło się 1125! A jak będzie tym razem? Czy Wampirowi uda się wyssać więcej krwi?

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Hot Wheels Monster Trucks Live w Atlas Arenie
Pokaz kocich piękności w Sukcesji
grohman
Piknik u Grohmana 2017

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*