Plakat_NSKZbliżające się targi turystyczne Na Styku Kultur, to obowiązkowe wydarzenie dla osób, które uwielbiają podróże i planują wakacje. W trakcie trzech dni zwiedzający spotkają się z podróżnikami, blogerami, skorzystają z degustacji kulinarnych lub wezmą udział w rajdach i wycieczkach. W poszukiwaniu inspiracji, związanych z poznawaniem świata, pomagać będą bardzo liczni wystawcy, którzy dla odwiedzających Expo-Łódź 13, 14 i 15 marca, zaplanowali atrakcje, upominki i niezwykłe niespodzianki.

Planowanie tegorocznych podróży nie może odbyć się bez pomocy XXI Targów Regiony Turystyczne Na Styku Kultur. Jak dotrzeć w nieznane zakątki Polski i świata, zaplanować rajd rowerowy, zorganizować rodzinną majówkę lub wyprawę poświęconą miejscom pamięci II wojny światowej? Obecność na targach i inspiracje płynące z tego wydarzenia pomogą udzielić odpowiedzi na wszystkie pytania, które zadają sobie pasjonaci poznawania świata i aktywnej turystyki.

Podróżowanie po Polsce rowerem jest fantastycznym sposobem na spędzenie czasu wolnego, zwłaszcza, jeśli trasę podróży zaplanuje się wraz z Green Velo, czyli Wschodnim Szlakiem Rowerowym, makroregionem oferującym 2 tysiące kilometrów tras rowerowych. Green Velo jest Regionem Partnerskim XXI targów Na Styku Kultur. Zwiedzający stoisko tego wystawcy mogą liczyć na odbiór map turystycznych i gadżetów oraz doświadczyć stacjonarnego podróżowania 3D lub obejrzeć pokazy akrobacji rowerowych Bartka Ćwika. Rowerzyści będą mogli uczestniczyć w rajdzie, zorganizowanym przez Łódzki Klub Turystów Kolarzy oraz w specjalnej konferencji poświęconej turystyce rowerowej.

W tym roku przypada okrągła rocznica zakończenia II wojny światowej, dlatego na targach nie zbraknie tematów żołnierskich, związanych z miejscami pamięci oraz sposobami na oryginalne pomysły na lekcje historii. Dla uczniów szkół podstawowych Muzeum II Wojny Światowej z Gdańska przygotowało cykl warsztatów „Żołnierska dola”. Kompanja Brus poprowadzi pieszą wycieczkę szlakiem łódzkich schronów i fortyfikacji na Brusie. Na lekcje historii dla dorosłych, w tym spotkania z historykami, urozmaicone wycieczkami (trasa: Kuźnia Romów, Stacja Radegast, Radogoszcz) oraz grą strategiczną, zapraszają pracownicy Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi.

Liczne spotkania z blogerami i znanymi podróżnikami, skutecznie zachęcą zwiedzających targi do turystycznych wypraw i aktywnego spędzania wolnego czasu. Ciekawi świata spotkają się m.in z: popularną dziennikarką i podróżniczką Zofią Suską, przedstawicielami Fundacji Kadry ze Świata: Anną Cymerman i Katarzyną Jusis, Kubą Rydkodymem, Mariuszem Stachowiakiem oraz Brazylijczykiem Marlonem Riberio z Polskiego Związku Esperantystów. O swoim projekcie podróżniczym goforworld.com opowie znany dziennikarz, zdobywca tegorocznej Telekamery, Jarosław Kuźniar. Cykl wykładów, zorganizowanych przez Instytut Geografii Miast i Turyzmu, poświęconych Ameryce Południowej, Chinom i Izraelowi, pozwoli uczestnikom na uzupełnienie wiedzy geograficznej oraz informacji związanych z najciekawszymi zbytkami świata. Klub Kajakarzy Albatros opowie o łódzkich szlakach kajakarskich, a Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich przedstawi swoje propozycje na przygotowanie się do sezonu górskiego oraz możliwościach realizowania pasji górskiej w Łodzi.

Osoby, które lubią prowadzić aktywny tryb życia, mogą skorzystać z zaproszenia na wycieczkę rowerową Łódzkiego Klubu Turystów Kolarzy, która obejmie szlak „Trzech Stawów”: Młynek, Stawy Jana i Stawy Stefańskiego. Pasjonaci pieszych wypraw z pewnością docenią spacery z przewodnikami na Księżym Młynie i ulicą Piotrkowską. Ich organizatorem jest Biuro Promocji, Turystyki i Współpracy z Zagranicą UMŁ. vDokładny harmonogram wydarzeń, towarzyszącym targom Na Styku kultur znajduje się na stronach: nastykukultur.pl oraz facebook.com/TargiNaStykuKultur

Targi odbędą się w hali Expo-Łódź, zlokalizowanej przy al. Politechniki 4.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
1379431_678417258836102_116077948_n
FRU Festiwal #6
_db_9001
Otwarcie Centrum Nauki EC-1
logo_FDS
Festiwal Dobrego Smaku 2011 – restauracje

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*