XXANAXX-13W piątek, 11 listopada w łódzkim klubie Wytwórnia zorganizowano koncert duetu XXANAXX. Grupę tworzą wokalistka Klaudia Szafrańska i producent Michäl Wu.

Wszystko zaczęło się, gdy Klaudia rozglądała się za odpowiednim producentem. Michał zaś poszukiwał wokalistki o nietypowym, charakterystycznym głosie. Ich ścieżki skrzyżowały się w 2012 i już po kilku miesiącach światło dzienne ujrzał debiutancki singiel duetu zatytułowany „Disappear”. W sierpniu 2013 roku nakładem wytwórni U Know Me Records ukazała się pierwsza ep-ka XXANAXXu, z której pochodzą także utwory „Broken Hope” i „Got U Under”.

Efektem był tytuł „debiut roku 2013” przyznany zespołowi przez portal Brand New Anthem. Portal Muno.pl z kolei w 2014 roku uznał XXANAXX za zespół roku. Wydany już w barwach Warner Music Poland debiutancki album duetu zatytułowany „Triangles” ukazał się w maju 2014. Płyta została bardzo dobrze przyjęta przed media, fanów oraz środowisko muzyczne, nie tylko w Polsce, ale też i za granicą. To z niej pochodzą popularne single „Story”, „Stay” oraz „Garden”, znane z wielu anten radiowych oraz z najlepszych klubowych parkietów.

Po zakończeniu w grudniu 2015 roku udanej trasy koncertowej po Polsce XXANAXX oddał się pracy nad ich oczekiwanym drugim albumem. Jej owoce fani duetu poznali w czerwcu, kiedy to premierę miała płyta zatytułowana „FWRD“. Ten bardziej popowo zorientowany materiał to także pierwsze zderzenie XXANAXXU z polskojęzycznym repertuarem.

/fot. Karol Krak

Zobacz także:

Spragnieni lata na OFF Piotrkowskiej (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_6078
Ewie tak, rakowi nie w Bajkonurze (foto)
DSC_5176_DxO
Urodziny Manufaktury 2015 – dzień 2 (foto)
The_Voice_of_Poland_-_Marta_Gauszewska_2
Półfinał 8. edycji The Voice of Poland (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*