1W najbliższą sobotę. 4 października. rusza już XVII edycja Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki, organizowana przez Klub Sympatyków Piłki Siatkowej, przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi.

W tym sezonie padnie kolejny rekord frekwencji zespołów, a tym samym sympatyków siatkówki, którzy czynnie uczestniczą w popularyzacji tego sportu w Województwie Łódzkim. Do rywalizacji w łódzkiej „amatorce”, jak popularnie nazywana jest liga, przystąpi aż 59 zespołów, w tym 18 żeńskich. Rozgrywki mężczyzn podzielone będą na pięć klas rozgrywkowych, natomiast drużyny żeńskie współzawodniczyć będą w dwóch ligach.

Jak podkreślają fachowcy, którzy coraz liczniej odwiedzają halę przy ulicy Dąbrówki 1 w Łodzi, gdzie odbywają się spotkania, największa amatorska liga siatkówki w Polsce, zarówno sportowo jak i organizacyjnie z roku na rok prezentuje coraz wyższy poziom. Niektórzy wręcz sugerują, iż człon „amatorska” niedługo powinien zniknąć z nazwy ligi. A jest to również zasługa wielu bardzo dobrych zawodników, którzy po zakończeniu kariery chętnie kontynuują przygodę z siatkówką.

I tak w sezonie 2013/2014 pośród blisko 800 zawodników rywalizujących w łódzkich rozgrywkach zobaczyć będziemy mogli Macieja Bartodziejskiego – brązowego medalistę Mistrzostw Polski wraz ze Skrą Bełchatów, a ostatnio II trenera bełchatowskiej Skry. Kolejnym znanym, zwłaszcza z piaszczystych boisk, siatkarzem, który zadeklarował chęć gry w ŁALS jest Rafał Szternel – Mistrz Polski w siatkówce plażowej, a także srebrny i brązowy medalista młodzieżowych mistrzostw świata (obecnie trener młodzieżowych reprezentacji Polski).

2

Kolejnym ciekawym akcentem w zbliżających się rozgrywkach będzie udział żeńskiej drużyny niesłyszących, idącej w ślady męskiego zespołu, który zdobywając cenne doświadczenie w ŁALS, przekłada je następnie na sukcesy podczas turniejów krajowych takich jak Puchar Polski drużyn niesłyszących. Siatkarzy prowadzonych przez byłego trenera reprezentacji Polski Zygmunta Górę wzmocnią kolejni zawodnicy niepełnosprawni, którzy dzięki zgrywaniu się z zespołem, podczas stojących na wysokim poziomie spotkaniach być może już w najbliższych turniejach krajowych będą stanowić o sile łódzkiego klubu. Pośród nowych zespołów na sezon 2013/2013 jest również Akademia Siatkówki PGE Skry Bełchatów, a także kolejne drużyny reprezentujące łódzkie szkoły.

Przypomnijmy, że tytułu zdobytego w kwietniu br. bronić będą wśród kobiet Itaka Film Grid, natomiast wśród mężczyzn Superata. Mecze tradycyjnie rozgrywane będą w soboty w godzinach 8-18 w Szkole Podstawowej nr 205 w Łodzi, ul. Dąbrówki 1.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Turniej Ligi Mistrzyń w Łodzi
burzenin3
Projekt Plażówka 2014 – Burzenin, Rawa Mazowiecka (foto)
_MG_7995
ŁKS Commercecon Łódź – Budowlani Łódź 0:3 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*