plakat_XVII_MTRW dniach 22 i 23 sierpnia na Zamku Królewskim w Łęczycy odbędzie się XVII Międzynarodowy Turniej Rycerski. Impreza ta należy do czołowych wizytówek turystyki kulturalnej województwa łódzkiego i przyciąga z każdym rokiem ogromną rzeszę miłośników średniowiecza.

Z tej okazji zaproszeni zostali rycerze z Polski i Czech:
– Sandomierski Ośrodek Kawaleryjski, Polska (mistrzowskie pokazy konne),
– Armentum, Czechy (efektowne pokazy walk piechoty),
– pokazowa grupa konna – AMM Archery, Polska (emocjonujące popisy łuczników konnych),
– Łucznicy św. Jerzego, Polska (prezentacja arsenału broni średniowiecznej łuczników angielskich i piechoty burgundzkiej)
– Vancos, Czechy (pokazy sokolnicze).

Staną oni w szranki na zamkowym dziedzińcu i dadzą popisy najwyższej jakości kunsztu w jeździe konnej i posługiwaniu się wszelkimi rodzajami średniowiecznej broni i uzbrojenia.  Oprócz pokazów walk rycerskich i prezentacji arsenału broni palnej, turyści będą mogli podziwiać celność oka łuczników podczas turnieju łucznictwa historycznego (indywidualni mistrzowie z kraju i zagranicy w tym autorzy podręczników łucznictwa historycznego, posługujący się replikami wykonanymi według historycznych wzorców), obejrzeć pełne wrażeń i emocji pokazy ptaków drapieżnych. Do wspólnej zabawy zaproszona zostanie również publiczność, czy to w „zabawach plebejskich”, czy w konkursach wiedzy.

Na dziedzińcu zamkowym znajdą się także warsztaty dawnego rzemiosła oraz kramy „średniowiecznych kupców”. Wokół zamku i na rynku starego miasta ustawione będą stoiska z pamiątkami „średniowiecznymi”, punkty gastronomiczne oferujące tradycyjne „staropolskie” potrawy i wiele innych atrakcji dla turystów.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Zielona Łódź zaprasza na całonocny spacer
ii_dzki_meeting_barmaski_20121023_1244857497
Barmania 3 w Scenografii
edd
Europejskie Dni Dziedzictwa 2017 w Łodzi

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*