XVII Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych dobiegł końca. Znane są już także wyniki tegorocznego Plebiscytu Publiczności.

– W tym roku głosy w plebiscycie publiczności rozłożyły się niezwykle równomiernie, co świadczy o wysokim i wyrównanym poziomie festiwalowego repertuaru – twierdzą organizatorzy.

Zwycięzcami tegorocznego plebiscytu zostali:

Najlepsza Aktorka – Anna Polony za rolę Królowej Małgorzaty w spektaklu Król umiera, czyli ceremonie, w reż. Piotra Cieplaka z Narodowego Starego Teatru w Krakowie,

Najlepszy Aktor – Jerzy Trela za rolę Króla w spektaklu Król umiera, czyli ceremonie, w reż. Piotra Cieplaka z Narodowego Starego Teatru w Krakowie,

Najlepszy Spektakl – ex aequo spektakle Utwór o Matce i Ojczyźnie w reż. Jana Klaty z Teatru Polskiego we Wrocławiu i Nasza klasa w reż. Ondreji Spišáka z Teatru Na Woli w Warszawie.

Tematem tegorocznej edycji festiwalu była rzeczywistość współczesnego teatru, jej wieloaspektowość oraz chęć pokazania skrajności, jakie możemy w niej odnaleźć. Były przedstawienia widowiskowe, ale także te intymne, o kameralnym charakterze, inscenizacje klasyczne i te wychodzące poza sztampowe ramy dramatu, refleksyjne i groteskowe…

– Moim zamierzeniem była kreacja przestrzeni, w której możliwe będzie ukazanie różnorodnej i wielowymiarowej kondycji współczesnego teatru poprzez zestawienie i zderzenie jego najważniejszych nurtów i tendencji – napisała na stronie festiwalowej Ewa Pilawska, dyrektor Teatru Powszechnego w Łodzi.

Następna okazja do zobaczenia najlepszych przedstawień z Polski i zagranicy podczas Fesiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych już za rok.

/fot. mat. pras.

Zobacz też:

– VII Międzynarodowy Festiwal Solistów Lalkarzy – zapowiedź

VI Gala Baletowa w Teatrze Wielkim (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
PICT0027
Przypadek Piestrzeniewicza w Teatrze Szwalnia (foto)
AloszaAwdiejew-0253
Alosza Awdiejew w Teatrze Jaracza (foto)
Julian_wieewski_Grand_Prix_Festiwalu
Werdykt 32. Festiwalu Szkół Teatralnych

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*