cantio_plakat201325 chórów i zespołów wokalnych z całej Polski, rywalizować będzie w ośmiu odrębnych kategoriach w Łódzkim Domu Kultury 16 i 17 listopada.

Na scenie tegorocznego festiwalu pojawi się około 900 chórzystów, a ich programy oceniać będzie pięcioosobowe jury pod przewodnictwem prof. Józefa Świdra z Akademii Muzycznej w Katowicach. Do Łodzi przyjadą chóry i zespoły wokalne m.in. z Warszawy, Poznania, Cieszyna, Bielska Białej, Sopotu, Mielca. W ramach festiwalu organizowane są również koncerty w kilku miejscowościach naszego województwa –  Łowiczu, Piotrkowie Trybunalskim, Aleksandrowie Łódzkim, Skierniewicach, Żelechlinku.

Festiwal posiada formułę konkursową i jest jedną z największych krajowych imprez chóralnych, która od lat cieszy się dużym prestiżem. Z satysfakcją warto również wspomnieć, że Cantio Lodziensis jest tym festiwalem, gdzie występujące chóry prezentują również prawykonania utworów współczesnych łódzkich kompozytorów. Festiwal stanowi doskonałą okazję do poznawania bogatej literatury chóralnej polskiej i zagranicznej, obejmującej zarówno utwory dawnych mistrzów, jak i kompozycje współczesne. Staramy się, aby Łódzki Festiwal był „świętem chóralistyki” dla melomanów, chórów oraz ich dyrygentów, mogących zaprezentować swoje osiągnięcia artystyczne. Dodatkową atrakcją tegorocznego festiwalu będzie występ żeńskiego chóru kameralnego Do Bogorodicy ze Lwowa, w wykonaniu którego usłyszymy pieśni cerkiewne. Na wszystkie koncerty odbywające się w ramach festiwalu wstęp jest wolny.

program_Cantio_2013a

program_Cantio_2013b

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
PARADA_SW.MIKOLAJOW.jpg
Białobrodzi w Mieście Łodzi – parada św. Mikołajów
Ruszyły rezerwacje na jesienną edycję festiwalu Restaurant Week
MAMY TARG vol. 6 w Łodzi

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*