6_Superata-Iskra9 marca w Szkole Podstawowej nr 205 odbyła się XV kolejka rozgrywek XVI edycji Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki organizowanej przez Klub Sympatyków Piłki Siatkowej przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi.

Dzięki inicjatywie organizatorów ligi oraz dyrekcji i wychowawców z Pogotowia Opiekuńczego nr 1 w Łodzi, po raz pierwszy mecze obserwowała grupa podopiecznych z placówki przy ulicy Krokusowej. Młodzież miała okazję uczestniczyć w zawodach w roli kibiców, obserwując z bliska zmagania najlepszych siatkarzy i siatkarek. Widząc spore zainteresowanie, mamy nadzieję, że regularnie będziemy gościć podczas rozgrywek nowo pozyskanych sympatyków piłki siatkowej.

W największej amatorskiej lidze w Polsce przyszła pora na pierwsze półfinałowe pojedynki. W Ekstraklasie kobiet i mężczyzn rywalizacje toczą się do dwóch wygranych spotkań, natomiast w pozostałych ligach półfinały jak i finały rozgrywane są na zasadzie „dwumeczu”.

W Ekstraklasie kobiet swoją wysoką formę potwierdziły zawodniczki zespołu Itaka Film Grid, które w pierwszym meczu półfinałowym pozwoliły swoim przeciwniczkom – Jutrzence na zdobycie tylko jednego seta. Drugi półfinał zaskakująco łatwo wygrały Dzikusy I. Obrończynie tytułu nawet na moment nie dały dojść do „głosu”  drużynie Wyborowe i bardzo przekonująco wygrały spotkanie 3:0. Tym samym Itaka oraz Dzikusy zrobiły pierwsze kroki w kierunku finału ligi.

Niesamowite emocje i dramaturgia w Ekstraklasie mężczyzn. Obydwa półfinały stały na bardzo wysokim poziomie i kończyły się dopiero po piątych setach, a o zwycięstwach decydowały szczegóły. Pierwsze spotkania półfinałowe pomiędzy drużynami TKKF Dzikusy a PGE Obrót oraz Superaty i Iskry mogły zadowolić nawet najwybredniejszych kibiców siatkówki. Ubiegłoroczni finaliści – Dzikusy oraz PGE, w tym sezonie spotkali się już na etapie półfinałów. Po niezwykle zaciętym widowisku, bliżej wielkiego finału są Ci drudzy, którzy w tie-breaku zachowali więcej sił i zimnej krwi. Półfinałowa rywalizacja pomiędzy Superatą a Iskrą również niezwykle ciekawa. Dzięki zwycięstwu 15:13 w piątym secie, to Iskra zrobiła mały krok do finału. Niespodzianką jest fakt, iż pierwsze spotkania wygrały drużyny zajmujące 3 i 4 miejsce po rundzie zasadniczej, jednak faworyci rozgrywek zapewne nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa.
   
3 ostatnie drużyny Ekstraklasy kobiet (Dream Team, Stacja Nowa Gdynia, Dzikusy II) oraz medalistki I ligi kobiet (Lamia Tuszyn, GLKS Siatkarz, Energia Pabianice) rozgrywają baraże o awans do ekstraklasy w formie każdy z każdym. Bez kompleksów grają zawodniczki I ligi. Po tak ciekawej i niespodziewanej pierwszej rundzie możemy się spodziewać, że w nowym sezonie diametralnie zmieni się układ w tabeli ekstraklasy. Mistrzynie I ligi Lamia Tuszyn w czterech setach uporały się z Nową Gdynią, natomiast Siatkarz, po bardzo zaciętym spotkaniu zwyciężył 3:2 Dzikusy II. Honor drużyn ekstraklasy kobiet obroniły zawodniczki Dream Team, które jednak musiały sporo się namęczyć, aby przechylić losy meczu przeciwko Energii.

    joomplu:49659
Na zapleczu ekstraklasy, w I A lidze mężczyzn sensacyjne zakończenie pierwszego półfinału pomiędzy najlepszą po rundzie zasadniczej drużyną Sborna a czwartym w tabeli zespołem Bez Nazwy. Po długim i emocjonującym pojedynku ostatecznie ręce w górę w geście triumfu mogli wznieść siatkarze Bez Nazwy, jednak ich przewaga przed rewanżem to zaledwie jeden punkt, zatem w tej rywalizacji walka toczyć się będzie zapewne do ostatniej piłki rewanżowego meczu. Drugi półfinał pomiędzy Gremi a Sokołem Rzgów należał do tych drugich, którzy zwyciężyli 3:1.
   
W pierwszych meczach półfinałowych I B ligi mężczyzn zwyciężali faworyci. Za małą niespodziankę można uznać wygraną dopiero po tie-breaku „murowanego” kandydata do awansu, drużynę Volley Centrum. Drużyna AMC postawiła wysokie wymagania zespołowi, który niekwestionowanie prowadził w tabeli przez cały sezon. Sensacyjne rozstrzygnięcie miało natomiast miejsce w rywalizacji drużyn o utrzymanie. W spotkaniu przeciwko Wild Boyz, zespół Izby Celnej zwyciężył swoje pierwsze spotkanie w tym sezonie (3:1), które niespodziewanie może przybliżyć do pozostanie w I B lidze.
   
W II lidze mężczyzn ciekawe widowisko stworzyli zawodnicy Juniora oraz Elma-RK. Do wyłonienia zwycięscy tego spotkania potrzeba było, aż pięciu setów, a ostatni punkt na miarę wygranej zdobyli siatkarze Juniora. Bliżej finału jest również zespół Dell, który pokonał drużynę Warecka 3:1. W rywalizacji pozostałej czwórki, większych kłopotów nie mieli zawodnicy ZWiK, pewnie wygrywając w trzech partiach ŁKSG Inwemer. Jednego seta więcej potrzebowali natomiast Popularni by uporać się z Terwo.
    
W minionej kolejce spotkań III ligi mężczyzn doszło do pojedynku drużyn walczących o srebrne medale, gdyż na 3 kolejki przed końcem rozgrywek bliscy złotych medali są już zawodnicy Fuks Sulejów. Mecz pomiędzy New Team a Vent Energy miał zaskakująco jednostronny przebieg i po szybkich trzech setach bliżej srebrnych medali są siatkarze Vent Energy.

Serdecznie zapraszamy kibiców na następną kolejkę rozgrywek, która odbędzie się 16.03.2013 roku (sobota) w godzinach 9-16 w Szkole Podstawowej nr 205 ul. Dąbrówki 1 (Olechów).

joomplu:49658

Wyniki XV kolejki

Ekstraklasa kobiet

o miejsca I-IV

Itaka Film K – Jutrzenka 3:1

Wyborowe – Dzikusy I 0:3

Ekstraklasa mężczyzn

o miejsca I-VI

Dzikusy – PGE Obrót 2:3

Superata – Iskra 2:3

o miejsca V-VIII

Itaka Film – Classa Polska 3:0

Piazza Cafe – Fantom 1:3

Baraże o ekstraklasę kobiet

Lamia – Nowa Gdynia 3:1

Siatkarz – Dzikusy II 3:2

Dream Team – Energia 3:2

1

Dream Team

3

8

9

2

2

Lamia Tuszyn

3

8

9

3

3

GLKS Siatkarz

3

6

8

6

4

Nowa Gdynia

3

3

4

6

5

Energia

3

1

3

9

6

Dzikusy II

3

1

2

9

I liga kobiet

o miejsca IV-VII

Rex-Bud Tsunami – ZSO 4 1:3

Salos – Energia Duo 3:0

IA liga mężczyzn

o miejsca I-VI

GREMI – Sokół Rzgów 1:3

Sborna – Bez nazwy 2:3

o miejsca V-VIII

Bejłocz – Volley Team 3:1

Lozamet – Brukland 3:0

IB liga mężczyzn

o miejsca I-VI

Czarni – Starszaki 3:1

Volley Centrum – AMC 3:2

o miejsca V-VIII

Energeo – SAN 3:1

Wild Boyz – Izba Celna 1:3

II liga mężczyzn

o miejsca I-VI

Junior – Elma-RK 3:2

ZSP 20 Warecka – Dell 1:3

o miejsca V-VIII

Popularni – Terwo 3:1

ZWiK – ŁKSG Inwemer 3:0

 

III liga mężczyzn

CentiNet – Dobroń Kadeci 1:3

Fuks Sulejów – Ready To Go 3:0

Na Drugą Nóżkę – Dar-Car 3:0

New Team – Vent Energy 0:3

O miejsca I – VII

1

Fuks Sulejów

13

37

39

7

2

Vent Energy

13

32

36

12

3

New Team

13

28

32

18

4

Ready To Go

15

22

29

28

5

Dobroń Kadeci

14

21

28

29

6

A-ZSP 3

12

18

22

20

7

CentiNet

12

18

22

25

O miejsca VIII – XI

8

Na Drugą Nóżkę

4

9

10

4

9

P&G Gillette

3

6

6

3

10

VC Chlory

3

4

6

5

11

Dar-Car Team

4

0

2

12

obacz także:

XVI Łódzka Amatorska Liga Siatkówki – 14 kolejka (foto)

XVI Łódzka Amatorska Liga Siatkówki – 13 kolejka (foto)

XVI Łódzka Amatorska Liga Siatkówki – 12 kolejka (foto)

XVI Łódzka Amatorska Liga Siatkówki – 11 kolejka (foto)

XVI Łódzka Amatorska Liga Siatkówki – 10 kolejka (foto)

XVI Łódzka Amatorska Liga Siatkówki – 9 kolejka (foto)

XVI Łódzka Amatorska Liga Siatkówki – 8 kolejka (foto)

XVI Łódzka Amatorska Liga Siatkówki – 7 kolejka (foto)

XVI Łódzka Amatorska Liga Siatkówki – 6 kolejka (foto)

XVI Łódzka Amatorska Liga Siatkówki – 5 kolejka (foto)

XVI Łódzka Amatorska Liga Siatkówki – 4 kolejka (foto)

XVI Łódzka Amatorska Liga Siatkówki – 3 kolejka (foto)

XVI Łódzka Amatorska Liga Siatkówki – 2 kolejka (foto)

XVI Łódzka Amatorska Liga Siatkówki – 1 kolejka (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
_MG_3139
Konferencja prasowa przed turniejem siatkówki (foto)
siatka2014
Zwycięstwa siatkarek ŁKS
ds18008_1521751278_1278
Cucine Lube Civitanova – PGE Skra Bełchatów 3:0 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*