XVi kolejka spotkań Qmed ŁALS

3lals1419 marca w Szkole Podstawowej nr 205 odbyła się przedostatnia kolejka rozgrywek XIX edycji Qmed Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki organizowanej przez Klub Sympatyków Piłki Siatkowej przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi.

Niezwykle ciekawie i zaskakująco zakończyła się runda półfinałowa. W bieżącej kolejce zespoły rozgrywały mecze rewanżowe decydujące o tym, o które ostatecznie miejsce przyjdzie im rywalizować w ostatniej rundzie sezonu. Należy przypomnieć, że zgodnie z regulaminem mecze finałowe, których stawką są medale i awans do wyższej ligi, rozgrywane będą w formie jednego decydującego spotkania.

W Ekstraklasie kobiet, ponownie wielkie emocje dostarczyła konfrontacja półfinałowa pomiędzy drużynami SportEkspert i mi…mi. Przypomnijmy, iż w pierwszym starciu minimalnie lepsze, po rozgrywce tie-breakowej, okazały się siatkarki SportEkspert. Rewanż tych drużyn zapowiadał się również pasjonująco i nie zawiódł oczekiwań. Niezwykle zacięte spotkanie, cały czas oscylowało wokół remisu, gdyż oba zespoły na przemian wygrywały poszczególne sety. Zatem ponownie zwycięzcę musiał wyłonić piąty set, a o awansie mogły decydować małe punkty. Jednak ostatecznie liczenie punktów nie było konieczne, gdyż końcówkę tej emocjonującej rywalizacji ponownie na swoją korzyść przechyliły siatkarki mi…mi i to one po dwóch zwycięskich tie-break’ach awansowały do finału ŁALS. W drugiej parze, faworyt całego sezonu – zespół Żużel-Fan.pl, po raz drugi w rywalizacji półfinałowej (ponownie 3:1), a czwarty w sezonie udowodnił swoją wyższość nad Dream Team Manekin, dzięki czemu pewnie awansował do upragnionego finału. Emocji nie brakowało również w rywalizacji „dolnej” drabinki. W spotkaniu UKS Fuks Sulejów – Wyborowe o awansie do gry o piątą lokatę zadecydował tie-break, mimo, iż Wyborowe prowadziły 2:0. Kolejny raz moglibyśmy zacytować najpopularniejsze siatkarskie powiedzenie, gdyż zespół z Sulejowa najpierw wyrównał stan rywalizacji w setach na 2:2 by zakończyć ją sukcesem w piątej partii 15:13. O piąte miejsce zagrają również zawodniczki TKKF Dzikusy I, które okazały się dwukrotnie lepsze od Solum Service Jutrzenka (oba spotkania 3:1).

Niezwykłe zwroty akcji i zamiany miejsc pomiędzy faworytami po rundzie zasadniczej, a drużynami z niższych lokat w Ekstraklasie mężczyzn. Pierwszy półfinałowy pojedynek pomiędzy TKKF Dzikusy a Coffee Factory zakończył się triumfem lidera tabeli 3:1. Jednak najbardziej utytułowany zespół w historii ŁALS mimo przystępowania do rywalizacji z czwartej lokaty oraz porażki w pierwszym spotkaniu nie zamierzał rezygnować z walki o pełną pulę. Doświadczeni zawodnicy Coffee Factory w rewanżu zagrali mądrze, konsekwentnie, a co najważniejsze skuteczniej od swoich przeciwników, dzięki czemu wygrali również w czterech setach, zatem o tym kto awansuje do finału decydowały małe punkty z obu spotkań. 10-cio punktowa zaliczka Dzikusów z pierwszego spotkania okazała się zbyt mała i dzięki 3 punktom więcej Coffee Factory zagra po raz czternasty w wielkim finale o tytuł mistrza ŁALS. W drugim półfinale również ciekawy zwrot akcji. Pierwsze spotkanie dość nieoczekiwanie, gdyż bez straty seta zwyciężył Bejłocz. Zatem w rewanżu przed zawodnikami TrenDino postawione było spore wyzwanie, gdyż aby myśleć o awansie, musieli oni nie tylko w trzech setach pokonać Bejłocz, ale również nadrobić stracone małe punkty. Po dwóch partiach, kiedy TrenDino prowadziło 2:0, nadzieja na odmianę losów rywalizacji wciąż się tliła, jednak zbyt nisko zwyciężane sety, mimo wszystko dawały wystarczający komfort siatkarzom Bejłocz. Decydująca odsłona także padła łupem TrenDino, jednak już w połowie seta było wiadomo, że siatkarskiego cudu nie będzie i dzięki dużej zaliczce z pierwszego spotkania to beniaminek Ekstraklasy, niepodziewanie, acz w pełni zasłużenie awansował do finału, w którym stanie przed historyczną szansą wywalczenia złotych medali Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki.

Niespodzianek ciąg dalszy także w rywalizacji o niższe lokaty i utrzymanie się w najwyższej klasie rozgrywkowej. Po bardzo słabym całym sezonie w wykonaniu Iskry, w rundzie play-out, nastąpiła nagła odmiana i po dwóch bardzo dobrych spotkaniach, ostatnia drużyna tabeli, która w sezonie zasadniczym odniosła tylko jedno zwycięstwo, sensacyjnie wyeliminowała Bakalland Ba! triumfując w obu meczach (3:0 i 3:1). Podobny przebieg miała rywalizacja pomiędzy szóstym i siódmym zespołem tabeli, czyli Warecką i Lozametem, z której dwukrotnie zwycięsko (3:0 i 3:1) wyszła drużyna niżej sklasyfikowana. Podsumowując, o złote medale ŁALS zagrają drużyny startujące do rundy play-off z trzeciej i czwartej lokaty (Bejłocz i Coffee Factory), natomiast o bezpieczne piąte miejsce i brak konieczności walki o utrzymanie w barażach – siódma i ósma ekipa sezonu zasadniczego (Lozamet oraz Iskra).

Bez niespodzianek, co nie oznacza, że bez emocji, w półfinałach I ligi kobiet. Ciekawa rywalizacja rozegrała się pomiędzy UKS Novamed a Salos Wodna, w której to do wyłonienia finalisty potrzebne było aż 10 setów. Co ciekawe w obu spotkaniach więcej zimnej krwi w tie-breakach zachowały młodsze zawodniczki i po dwóch zwycięstwach 3:2 to drużyna z Aleksandrowa Łódzkiego, czyli UKS Novamed, awansowała do finału. W drugiej półfinałowej parze, spotkania przebiegały w większej mierze pod kontrolą faworytek z drużyny TKKF Dzikusy II i po dwóch zwycięstwach (3:0 i 3:1) nad ŁKS Głuchych, liderki tabeli potwierdziły swoje aspiracje do awansu do Ekstraklasy.

W I A lidze mężczyzn rewanżowe spotkania półfinałowe przebiegały niemal identycznie jak pierwsze starcia. Drugie przekonujące zwycięstwo 3:0 odnieśli zawodnicy UKS Fuks Sulejów pokonując lidera po rundzie zasadniczej Volley Centrum, czym potwierdzili swoją wysoką formę w najważniejszej części sezonu. Także bardzo pewnie i zasłużenie do finału awansowali siatkarze z Koleszek, którzy również bez straty seta pokonali Szkołę Marcina Gortata. O gwarantującą utrzymanie się w lidze piątą pozycję zagrają zespoły Sokoła Rzgów i SEW Eurodrive. Ci pierwsi po skromnej zaliczce 3:2, tym razem bez straty seta pewnie pokonali Gremi. Natomiast zawodnikom SEW Eurodrive udało się odwrócić losy rywalizacji i po porażce 2:3 z Juniorem Piątkowisko, w rewanżu triumfowali 3:1.

Faworyt I B ligi mężczyzn, drużyna Euro-Ekol, po dwóch przekonujących zwycięstwach (3:0 i 3:1) nad New Team Spiryt, zasłużenie zameldowała się w finałowym pojedynku o bezpośredni awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Więcej emocji przyniosła rywalizacja w drugim półfinale, w którym to mierzyli się mŁodzianie oraz Wild Boyz. Pierwsza konfrontacja tych zespołów była niezwykle zacięta i zakończyła się zwycięstwem 3:2 oraz minimalną zaliczką mŁodzian. Jednak rewanż miał już całkiem inne oblicze. W minioną sobotę Wild Boyz zaprezentowali się znacznie lepiej od swoich przeciwników i nadspodziewanie łatwo odnieśli wysokie zwycięstwo 3:0 co dało im upragniony awans do finału rozgrywek. Rywalizacja o piąte miejsce odbędzie się pomiędzy Społeczną Akademią Nauk oraz zespołem Qmed. Ci pierwsi udanie zrewanżowali się (3:1) drużynie Brukland za porażkę w pierwszym starciu 2:3, natomiast Qmed okazał się dwukrotnie lepszy (3:1 i 3:2) od AMC.

Przedostatnia kolejka spotkań w II lidze mężczyzn, w której wyjątkowo nie jest rozgrywana runda play-off, przyniosła jedno sensacyjne rozstrzygnięcie. Walczący o najniższy stopień podium i szansę gry w barażach Volley Team uległ niespodziewanie gładko w trzech setach drużynie Orto Med Sport. Taki rezultat oraz wygrana Leader School 3:1 nad Energeo spowodowała, że przed decydującą kolejką spotkań w grze o trzecią lokatę pozostają trzy zespoły. Obecnie miejsce na podium, z punktem przewagi nad Volley Team zajmuje Febrisan, jednak nic już od niego nie zależy. Drużynie tej przyjdzie jedynie przyglądać się z boku i liczyć na kolejne potknięcia rywali, gdyż w minionej kolejce rozegrała ona ostatni mecz sezonu ulegając 0:3 liderowi tabeli – Energii. Wydaje się, iż najprostsze zadanie czeka wspominany Volley Team, który zmierzy się z ostatnim w tabeli Energeo, natomiast tracący do Febrisanu trzy punkty Leader School będzie szukał swoich szans w meczu z pewną pierwszego miejsca Energią. Jednak jak pokazał nie tylko ten sezon ŁALS, nie można wykluczyć nawet najbardziej niespodziewanych rozstrzygnięć.     

Zapraszamy na finały, które odbędą się 02.04.2016 w Szkole Podstawowej nr 205 przy ul. Dąbrówki 1 w godz. 8-18. Więcej informacji na stronie www.siatka-lodzkie.org

Wyniki XVI kolejki

Ekstraklasa kobiet

UKS Fuks – Wyborowe 3:2
Dzikusy I – Solum Service Jutrzenka 3:1 (pierwszy mecz 3:1)
SportEkspert – mi…mi 2:3 (2:3)
Żużel-Fan.pl – Dream Team Manekin 3:1 (3:1)

W rundzie finałowej:
o I m. Żużel-Fan.pl – mi…mi
o III m. SportEkspert – Dream Team Manekin
o V m. UKS Fuks – TKKF Dzikusy I
o VIII m. Wyborowe – Solum Service Jutrzenka

Ekstraklasa mężczyzn

Lozamet – Warecka 3:1 (wynik pierwszego spotkania 3:0)
TKKF Dzikusy – Coffee Factory 1:3 (3:1) +3 pkt dla Coffee Factory
Bakalland Ba! – Iskra 1:3 (0:3)
TrenDino – Bejłocz 3:0 (0:3) +12 pkt dla Bejłocz

W rundzie finałowej:
o I m. Bejłocz – Coffee Factory
o III m. TKKF Dzikusy – TrenDino
o V m. Iskra – Lozamet
o VII m. Bakalland Ba! – Warecka
 
I liga kobiet

TKKF Dzikusy II – ŁKS Głuchych 3:1 (pierwszy mecz 3:0)
UKS Novamed – Salos  3:2 ( 3:2)

o I m. UKS Novamed – TKKF Dzikusy II
o III m. Salos – ŁKS Głuchych

I A liga mężczyzn

Sokół – Gremi 3:0 (3:2)
SEW Eurodrive – Junior 3:1 (2:3)
Volley Centrum – UKS Fuks 0:3 (0:3)
Koluszki – Szkoła Marcina Gortata 3:0 (3:0)

o I m. UKS Fuks – Koluszki
o III m. Volley Centrum – Szkoła Gortata
o V m. SEW Eurodrive – Sokół
o VII m. Junior –  Gremi

I B liga mężczyzn

SAN – Brukland 3:1 (2:3)
Qmed – AMC 3:2 (3:1)
Euro-Ekol – New Team Spiryt 3:1 (3:0)
mŁodzianie – Wild Boyz 0:3 (3:2)

o I m. Euro-Ekol – Wild Boyz
o III m. mŁodzianie – New Team Spiryt
o V m. Qmed – SAN
o VII m. Brukland – AMC

II liga mężczyzn

Febrisan – Energia 0:3
VC Chlory – Acero 1:3
Leader School – Energeo 3:1
Volley Team – Orto Med Sport 0:3

1    Energia    15    51    42    9
2    Acero    15    43    37    16
3    Febrisan    16    31    30    30
4    Volley Team    15    30    26    26
5    Leader School    15    28    25    27
6    VC Chlory    15    25    23    28
7    Orto Med Sport    15    24    20    30
8    ZWiK    15    21    18    33
9    Energeo    15    17    15    37

III liga mężczyzn

ŁKS Głuchych – Easy 0:3
Terwo – Gomdesign Team 1:3
LKS Dobroń – INS-EL 3:2

5 Easy
6 ŁKS Głuchych
7 Gomdesign Team
8 Terwo
9 LKS Dobroń
10 INS-EL
11 Nowosolna

o I m. Kadra B – Szybcy i Wściekli
o III m. Lupi – Merrid Controls

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *