XVI Festiwal Puls Literatury – Dzień Jacka Bierezina (foto)

Przedostatni dzień Festiwalu Puls Literatury to tradycyjnie Dzień Jacka Bierezina, na który składają się spotkania poetyckie i rozstrzygnięcia konkursów.

Przez cały dzień w Domu Literatury odbywały się dyskusje z udziałem poetów i poetek: Piotra Gajdy, Tomasza Mielcarka, Tomasza Berracheda, Michaliny Janyszek, Piotra Sobolczyka, Samanthy Kitsch, Anny Dwojnych, Sławomira Płatka, Michała Murowanieckiego, Marty Ewy Romaneczko, Marcina Mokrego, Jakuba Pszoniaka, Anouk Herman i Jakuba Sęczyka. Dodatkowo na scenie pojawił się zespół Kirszenbaum. Wydarzeniu towarzyszyło spotkanie z Maggdą Melnyk pt. Meksyk, moja miłość. Historia Eleny Poniatowskiej.

W sobotę poznaliśmy laureatów konkursu krytycznoliterackiego i Turniej Jednego Wiersza o „Czekan Jacka Bierezina”, a także najważniejszego konkursu Pulsu – Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Jacka Bierezina. W TJW zwyciężył Jakub Sęczyk, a konkursie Bierezina Mateusz Szymczyk, nagroda specjalna powędrowała do Oliwii Stępień, a nagrodę Ewy Filipczuk otrzymała Urszula Sikora

Festiwal zakończy się 4 grudnia w Monopolis. O godz. 17 odbędzie się Gala Nagrody Literackiej im. Juliana Tuwima i koncert Opla Stasiuk Trzaska. Wstęp wolny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *