siatkaaa518 i 19 czerwca na boiskach Szkoły Podstawowej nr 205 w Łodzi rozegrane zostały III Turnieje Eliminacyjne Mężczyzn i Kobiet XV edycji Pucharu Prezydenta Miasta Łodzi w Siatkówce Plażowej zorganizowane przez Klub Sympatyków Piłki Siatkowej, we współpracy ze Społeczną Wyższą Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania oraz Łódzkim TKKF przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi.

Tym razem w zawodach wystartowało 50 par – 32 męskie i 18 kobiecych.

Startujący w sobotę panowie najbardziej byli zaskoczeni pojawieniem się w drabince turniejowej w jednym zespole, aż trzech nazwisk. Szybko okazało się, że to nie pomyłka organizatorów. W turnieju bowiem wystartowała przygotowująca się do plażowych Mistrzostw Świata w Hiszpanii reprezentacja Polski niepełnosprawnych w składzie Piotr Moszczyński, Łukasz Zieliński i Rafał Lasecki, która zgodnie ze swoimi przepisami grała trójkami.

Zwycięzcami turnieju została najbardziej doświadczona para Jarosław Sobczyński/Michał Krymarys, która pokonała w finale 2:0 zespół Mateusz Skoneczny/Maciej Michalak.Trzecie miejsce zajęła drużyna Piotr Strożek/Adam Chrobot, a czwarte Przemysław Czerniawski/Krystian Walczewski.

Panie rozgrywały swoje mecze w niedzielę.

Podobnie jak w II Turnieju Eliminacyjnym bezkonkurencyjne okazały się Karolina Kłodzińska i Anna Kurzydym, które tym razem w finale pokonały Agnieszkę Cyrańską i Karolinę Rogalę. W meczu o trzecie miejsce niezwykle obiecująca młoda drużyna Malwina Smarzek i Paulina Czubak wygrała z doświadczonymi zawodniczkami drugoligowej Bzury Ozorków Kamilą Łuczak i Olgą Gusławską.

Przed nami wielki Finał Turnieju, który odbędzie się w pierwszy weekend po wakacjach 3-4.09.20111 tradycyjnie w Szkole Podstawowej nr 205 w Łodzi przy ul. Dąbrówki 1. Dodatkowe informacje znajdują się na oficjalnej stronie turnieju www.plazowka-lodz.info