XV Forum Kina Europejskiego „CINERGIA”

1284476093W dniach 4-12 listopada 2010 roku w kinie Charlie odbędzie się XV Forum Kina EuropejskiegoCinergia. Forum Kina Europejskiego jest najstarszą łódzką imprezą filmową związana całkowicie z kinem fabularnym.

Od początku istnienia głównym celem naszego festiwalu były niekonwencjonalne działania i ambicja zmiany postrzegania przez publiczność współczesnego kina europejskiego i światowego. To naszym zdaniem skuteczny sposób przyciągnięcia uwagi widzów w stronę filmów, zwiększenia frekwencji i promocja kina, jako miejsca specjalnego i interesującej alternatywy dla spędzania wolnego czasu – przeczytac możemy na stronie organizatora.

I rzeczywiście. Dzięki niezwykle bogatej i zróżnicowanej ofercie programowej, impreza jest jednym z najciekawczych wydarzeń festiwalowych w kalendarzu każdego prawdziwego kinomana.

Ogromna ilośc prezentowanego materiału filmowego pozwoli zaspokoic głód miłośników dobrego kina, z których goracym przyjęciem spotyka się każda edycja Forum. W programie odnaleźc można będzie nie tylko obrazy znakomicie już znane, ale i projekcie zupęłnie nowe, świeże i prezentowane po raz pierwszy tak szerokiej i zróznicowanej publiczności.

Interesującym akcentem tegorocznej edycji będzie sekcja Kina Queerowego. Duże zainteresowanie tym gatunkiem filmowym, zarówno w zakresie coraz cześciej realizowanych produkcji, jak i wyrózniających je nagród, udowadniają, że to jeden z najbardziej ożywczych trendów we współczesnym kinie europejskim, poruszający problemy nietolerancji, tożsamosci, rasizmu i hipokryzji.

(Tekst na podst. mat. własnych i prasowych)

 

Zapraszamy!

 

Szczegółowy program wydarzeń festiwalowych

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pomóż nam

Strefa filmu

Repertuar kin

Zobacz na co warto iść do kina. Więcej »

Premiery

Nie zapomnij o najciekawszych premierach filmów. Więcej »

Informator

ABC każdego miłośnika filmu. Adresy, ceny biletów, itp. Więcej »

Polecamy