naglowek_fnts_2015W dniach 20-27 kwietnia na terenie Łodzi organizowany będzie 15. Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki. Chcesz zgłębić tajniki chemii, fizyki, biologii? Chcesz poznać arkana sztuki muzycznej, filmowej, malarstwa? A może chcesz sprawdzić swoje umiejętności? Przyjdź na imprezy festiwalowe. Zapewne znajdziesz coś dla siebie. Hasło tegorocznego Festiwalu — OD ŁODZI PRZEMYSŁOWEJ DO AKADEMICKIEJ.

Celem łódzkich Festiwali jest  popularyzacja i prezentacja osiągnięć naukowych, pobudzenie młodzieży do pogłębiania wiedzy, promocja nauki, techniki i sztuki, integracja środowiska naukowego w regionie.

Imprezy festiwalowe organizowane są przez Łódzkie Towarzystwo Naukowe, Uniwersytet Łódzki, Politechnikę Łódzką, Uniwersytet Medyczny, Akademię Sztuk Pięknych, Państwową Wyższą Szkołę Filmową,Telewizyjną i Teatralną, Akademię Muzyczną, Wyższe Seminarium Duchowne, Akademię Humanistyczno-Ekonomiczną, Naczelną Organizację Techniczną, Centrum Badań Molekularnych i Makromolekularnych PAN, Instytut Biologii Medycznej PAN, łódzkie muzea i inne instytucje związane z nauką i kulturą.

Podczas Festiwalu odbędzie się ponad 500 wykładów, pokazów, warsztatów, lekcji, występów artystycznych, dyskusji, wycieczek z różnych dyscyplin nauki i sztuki.

Uroczyste otwarcie Festiwalu nastąpi w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej w Łodzi. W pierwszej części uroczystości wręczone zostaną prestiżowe wyróżnienia „Łódzkie Eureka” naukowcom, których osiągnięcia zostały dostrzeżone w kraju lub za granicą. W części artystycznej otwarcia wysłuchamy koncertu oratoryjnego w wykonaniu Solistów, Chóru oraz Orkiestry Akademii Muzycznej w Łodzi. Zakończenie Festiwalu nastąpi w Teatrze im. S. Jaracza. Spektakl na podstawie „Ślubu” Gombrowicza przedstawią studenci  IV Roku Wydziału Aktorskiego Szkoły Filmowej W Łodzi.

25 i 26 kwietnia w ramach Festiwalu odbędzie się piknik naukowy na rynku Manufaktury, podczas którego w godzinach od 10:00 do 18:00 zwiedzający zobaczą ciekawe pokazy i eksperymenty oraz wezmą udział w warsztatach.

Pełen program znaleźć można tutaj

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
29. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi
targistudentow
Targi Sztuki Studenckiej – Edycja Wiosenna
Fistaszki_B1_plakat_eventowy_Lodz
Fistaszki w Manufakturze

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*