IMG_0946Do 22 czerwca w Centralnym Muzeum Włókiennictwa można oglądać wystawę XL lat Sztuki Włókna w Kowarach i na Dolnym Śląsku 1974.

Ekspozycja przedstawia nieprzemijającą siłę i niezwykłą kreatywność artystów wykorzystujących miękkie, włókniste, elastyczne media inspirujące zarówno w klasycznych dokonaniach warsztatowych i rękodzielniczych oraz we współczesnych działaniach wizualnych.

Minęły cztery dekady artystycznych międzynarodowych spotkań w Kowarach. Miniony czas, w którym odbywały się twórcze spotkania, na forum warsztatowym, wystawienniczym i dyskusyjnym został zatrzymany w monograficznym opracowaniu, towarzyszącym aktualnej wystawie. W środowiskach kulturotwórczych w Polsce i w świecie, miasto Kowary znane jest jako jedyne miejsce, otwarte na cykliczne, coroczne kreacje w dziedzinie sztuki włókna.

Wystawa zorganizowana w Centralnym Muzeum Włókiennictwa z okazji jubileuszu czterdziestolecia przedstawia twórczość artystów, uczestniczących w Sympozjum Sztuki Włókna w ostatnim dziesięcioleciu XXI wieku.

– Pomimo wielości użytych technik oraz różnorodności sposobów obrazowania wystawa jest spójna. Czytelnie ukazuje wartości i cele, które były ważne dla uczestników spotkań twórczych w Kowarach – mówi Ewa Maria Poradowska-Werszler.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
DSC_8700
Znamy zwycięzców Re-Act Fashion Show 2011! (foto)
makeme
Finaliści make me! 2017 (foto)
IMG_7417
Brave New Łódź w 6. dzielnicy (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*