XIX_OOMZa nami kolejny tydzień zawodów XIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Łódzkie 2013. W ubiegłym tygodniu zakończyły się zawody w kolarstwie torowym. Miło nam poinformować, że zawodnicy z naszego województwa uzyskali jedne z najwyższych not podczas tych zawodów.

Dawid Jankowski z Klubu Sportowego „Społem” Central Ulisse Łódź został  II wicemistrzem Olimpiady w wyścigu Keirin juniorów młodszych, I wicemistrzem  Olimpiady w sprincie juniorów młodszych oraz II wicemistrzem Olimpiady na 500m ze startu zatrzymanego juniorów młodszych. Drużynowo razem z zawodnikami Kamilem Rachwałem oraz Mateuszem Zuchniewiczem zostali I wicemistrzami w sprincie drużynowym juniorów młodszych.

W najbliższym tygodniu o zwycięstwo walczyć będą zawodnicy w następujących dyscyplinach – żeglarstwo, boks kobiet i boks mężczyzn oraz kajakarstwo klasyczne. Rozgrywki w żeglarstwie – Cadet, L’Equipe, Techno odbędą się nad Zalewem Włocławskim w Dobrzyniu nad Wisłą. Na otwarcie regat zapraszamy  w środę 14 sierpnia na godzinę 19.00. Zawody potrwają do poniedziałku 18 sierpnia.

W tym tygodniu czekają nas także mecze bokserskie kobiet i mężczyzn. Obie dyscypliny rozgrywane będą w Hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łodzi przy  ul. Małachowskiego 5/7. Zawody w boksie mężczyzn rozpoczęły się 9 sierpnia.  Na walki finałowe zapraszamy 15 sierpnia od godziny 11.00. 12 sierpnia rozpoczynają się także mecze bokserskie kobiet. Uroczyste otwarcie zawodów odbędzie się o godzinie 16.30. Mecze potrwają do 14 sierpnia. W najbliższy czwartek 15 sierpnia rozpoczną się zawody w kajakarstwie klasycznym. Rozgrywki odbywać się będą na torze regatowym w Bydgoszczy przy ul. Witebskiej 26. Na uroczyste otwarcie zawodów  zapraszamy w piątek na godzinę 15.00.

Aktualności dotyczące Olimpiady oraz terminarz zawodów dostępne są na oficjalnej stronie – www.oom2013.info

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Łyżwiarstwo synchroniczne w Łodzi prowadzi nabór
skokidowody
Grand Prix w skokach do wody
gimnastykas
III edycja Dnia Otwartego Gimnastyki Sportowej

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*