cantio2016pleyer_300_225Chóralny śpiew rozbrzmiewać będzie w Łódzkim Domu Kultury podczas odbywającego się w dniach 19 – 20 listopada XIX Łódzkiego Festiwalu Chóralnego Cantio Lodziensis. 24 chóry i zespoły wokalne z całej Polski, rywalizować będą w ośmiu odrębnych kategoriach.

Na scenie tegorocznego festiwalu pojawi się około 900 chórzystów, a ich programy oceniać będzie pięcioosobowe jury pod przewodnictwem prof. Dariusza Dyczewskiego – Rektora Akademii Sztuki w Szczecinie. Do Łodzi przyjadą chóry i zespoły wokalne m.in. z Warszawy, Poznania, Lęborka, Kalisza, Sopotu, Gdańska, Szczecina, Częstochowy. Nasz region reprezentować będą chóry młodzieżowe, akademickie oraz stowarzyszenia śpiewacze z Łodzi, Zgierza, Aleksandrowa Łódzkiego. W ramach festiwalu organizowane są również koncerty w kilku miejscowościach naszego województwa – Łowiczu, Poddębicach, Aleksandrowie Łódzkim i Piotrkowie Trybunalskim.

Atrakcyjność festiwalu wynika z różnorodności występujących chórów, biorąc pod uwagę wiek wykonawców, stylistykę, prezentowany repertuar oraz poziom artystyczny. Występujące chóry prezentują również utwory współczesnych łódzkich kompozytorów.

Festiwal posiada formułę konkursową i jest jedną z największych krajowych imprez chóralnych, która od lat cieszy się dużym prestiżem. Staramy się, aby Cantio Lodziensis był świętem chóralistyki dla melomanów, chórów oraz ich dyrygentów mogących zaprezentować swoje osiągnięcia artystyczne. Dodatkową atrakcją tegorocznego festiwalu będzie występ chóru ze Lwowa w wykonaniu którego usłyszymy pieśni cerkiewne. Na wszystkie koncerty odbywające się w ramach Festiwalu wstęp jest wolny.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
31
Koncert Roku w Akademii Muzycznej (foto)
openmusic
I Międzynarodowy Festiwal Open Music
sfk_570
Kantata o kawie J.S. Bacha (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*