XIII Wystawa Wakacje z Lalkami – Pinokio w drodze (foto)

pinokiowdrodzeW piątek, 1 lipca Pinokio i jego lalkowi przyjaciele przeprowadzili się do Willi Letniskowej Centralnego Muzeum Włókiennictwa. Uroczysta parapetówka rozpoczęła się o godz. 17, poprowadził ją Dyrektor Naczelny i Artystyczny Teatru Pinokio w Łodzi – Konrad Dworakowski, a udział wzięli m.in. Dorotka i Oz, Konik Garbusek oraz Jaś z Małgosią.

Do 12 sierpnia można będzie obejrzeć z bliska lalki, kostiumy, elementy scenografii, a także zdjęcia ze spektakli Teatru Pinokio. Wystawie towarzyszą prace dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych nr 2 pt. „Pinokio oczami dziecka”. Na młodszych (i starszych!) czeka również „Twórcza piaskownica” – miejsce,  w którym mniszymi lalkami można się pobawić lub spróbować zrobić własne.

Swoje pokoje w Willi otrzymali podopieczni Dariusza Panasa („Jaś i Małgosia”, „Moje – nie moje”, „Królowa Śniegu”), Aleksandra Maksymiaka („Konik Garbusek”), Marka Zakosteleckiego („Pinokio”), Katarzyny Proniewskiej-Mazurek („Białe Baloniki”), Pawła Walickiego („Czerwony Kapturek”), Matyldy Kotlińskiej i Wandy Kowalskiej („Czarnoksiężnik Oz”).

Wystawa czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 10-14. Wstęp na ekspozycję wynosi 5 zł. Do budynku można wejść od strony ulicy Milionowej.

Zobacz także:

Pokolorowanki w Pinokio – recenzja

XII Wakacje z Lalkami – „Pinokio z wyobraźnią” (foto)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *