XIII kolejka Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki

iii_noworoczny_turniej_siatkarzy_amatorw_20100110_13804623056 marca w Szkole Podstawowej nr 205 odbyła się XIII kolejka rozgrywek Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki pod patronatem prezydenta miasta Łodzi, organizowanej przez Klub Sympatyków Piłki Siatkowej.

 
W Ekstraklasie kobiet największą sensacją było gładkie zwycięstwo ostatniej w tabeli Lejdis nad zajmującą trzecią lokatę drużyną Dream Team (3:0). Do niespodzianek należy również zaliczyć minimalne zwycięstwo (3:2) faworyzowanego zespołu Salos św. Teresa nad beniaminkiem ligi Jutrzenką Bychlew. Pewne zwycięstwa odniosły prowadzące w tabeli drużyny Lider i TKKF Dzikusy I, a to oznacza, że drużyny te zmierzą się z Dream Team i Salosem w meczach play-off o mistrzostwo ligi kobiet.

W Ekstraklasie mężczyzn sporo emocji dostarczył pojedynek Fantomu i ACERO Lamia ElmaRK. Obydwa zespoły miały szansę w bezpośrednim pojedynku wyłonić kandydata do najlepszej czwórki. Niestety, minimalne zwycięstwo pierwszej z tych drużyn (3:2) sprawiło, że pojedynek o czwarte miejsce rozstrzygnięty będzie tylko  „korespondencyjnie”  w ostatniej kolejce.  W innych meczach padły zaskakujące wyniki – Superata pewnie pokonała TKKF Dzikusy (3:0), a Lozamet stracił punkt w meczu z ŁZE S.A. wygrywając zaledwie 3:2.

W I lidze mężczyzn sytuacja w dalszym ciągu niezwykle skomplikowana. Jedynie Iskra, która pokonała outsidera rozgrywek Popularnych (3:1) zapewniła sobie pewne miejsce w play-off w walce o awans do ekstraklasy. Pozostałe sześć drużyn w dalszym ciągu utrzymała szansę na awans do najlepszej czwórki.

W II lidze mężczyzn kryzys przechodzi drużyna Piwożłopy, która po kolejnej porażce, tym razem  z zajmującym drugie miejsce Bruklandem (1:3) ma już tylko punkt przewagi. Z walki o czwórkę odpadł zespół Energeo, który przegrał z SWSPiZ (1:3). Swojej szansy gry w play-off o awans do I ligi nie wykorzystała drużyna AMC, która przegrała z Easy (2:3) i musi czekać do końca na rozstrzygnięcia w innych spotkaniach ostatniej rundy.

Organizatorzy ligi zapraszają na ostatnią kolejkę rundy zasadniczej, która odbędzie się 13 marca w godzinach 9-15 w Szkole Podstawowej nr 205 przy ul. Dąbrówki 1 (Olechów)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *