szkola_baletowa7 i 8 marca o godz. 18 w Teatrze Wielkim rozpocznie się XII Koncert Galowy Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej Baletu Teatru Wielkiego w Łodzi. Mamy dla Was 3 podwójne zaproszenia na pokaz premierowy – 7 marca.

Szykujcie się na gwałtowną utratę stabilności i ochocze przemieszczanie się po parkiecie. Wystarczy, że wyślecie maila na adres konkurs@plasterlodzki.pl. W temacie maila wpiszecie „Balet”, w treści maila podajcie swoje imię i nazwisko, a także napiszecie dlaczego chcecie pójść na pokaz. Zabawę zakończymy 4 marca, o godz. 22. Laureatów konkursu powiadomimy o wygranej drogą mailową. Zaproszenia otrzymają autorzy najciekawszych odpowiedzi.

Biorąc udział w konkursie znasz jego regulamin

konkurs zakończony, zaproszenia otrzymały osoby, których maile rozpoczynają się od anitawi… monika.m.n… pantoli…

/fot. Na zdjęciu Mariusz Morawski – klasa IX i Aleksandra  Dudzik klasa VII, autor zdjęcia: Paweł Augustyniak

„XII KONCERT GALOWY OGÓLNOKSZTAŁCĄCEJ SZKOŁY BALETOWEJ

I BALETU TEATRU WIELKIEGO W ŁODZI” 7-8 III 2017r. GODZ.18.00

CZĘŚĆ I

7 MARCA 2017

  1. 1.„POLONEZ”

muzyka Artur Zalski

choreografia i przygotowanie: Jerzy Gęsikowski, Elżbieta Niezgodzka, Monika Szymurska-Prokop

tańczą uczniowie kl. Ib i IIb

  1. 2.„SCHERZO”

muzyka Feliks Mandelhson – Bartholdy

choreografia i przygotowanie Wojciech Domagała

tańczą uczniowie kl. IX

  1. 3.„KARNAWAŁ W WENECJI”, wariacja męska

muzyka Cesare Pugni

choreografia Marius Petipa

przygotowanie Mariusz Caban

tańczy Mateusz Grabar kl. VI

  1. 4.„ŚPIĄCA KRÓLEWNA”, wariacja Aurory z III aktu

muzyka Piotr Czajkowski

choreografia Marius Petipa

przygotowanie Magdalena Redlewska

tańczy Natalia Augustyniak kl. V

  1. 5.„LEKCJA TAŃCA KLASYCZNEGO”

muzyka Vinzenco Bellini

choreografia Swietłana Basyrowa-Potargowicz przygotowanie Swietłana Basyrowa-Potargowicz i Anna Włodarczyk Rurak

tańczą uczniowie kl. IIIb

  1. 6.„BAJADERA”, wariacja Nikii z I aktu

muzyka Ludwig Minkus

choreografia Marius Petipa

przygotowanie Magdalena Redlewska

tańczy Anna Major kl. IX

  1. 7.„DON KICHOT”, wariacja Kitri z III aktu

muzyka   Ludwig Minkus

choreografia Marius Petipa

przygotowanie Magdalena Redlewska

tańczy Klaudia Tkaczyk kl. IX

  1. 8.„TAŃCZĄCE MANDARYNKI”

muzyka Jan Sebastian Bach

choreografia i przygotowanie Monika Szymurska-Prokop, Dagmara Jagodzińska

tańczą uczniowie z kl. Ie, IIe,

  1. 9.„PAQUITA”, wariacja żeńska

muzyka   Ludwig Minkus

choreografia Marius Petipa

przygotowanie Magdalena Redlewska

tańczy Zofia Wara-Wąsowska kl. V

10. „MARKIETANKA”, wariacja męska

muzyka Cesare Pugni

choreografia Artur Saint-Leon

przygotowanie Jerzy Gęsikowski

tańczy Kasper Górczak kl. V

11. „KONIK GARBUSEK”, adagio z pas de trois

muzyka Cesare Pugni

choreografia Arthur Saint-Leon

przygotowanie Magdalena Redlewska

tańczą ucz. Kl. IX: A. Pawlak, K. Tkaczyk, K. Luberacki / K. Żarski

12. „GISELLE”, wariacja Giselle z I aktu

muzyka Adolphe Adam

choreografia Jules Perrot

przygotowanie Karolina Sasin-Barylska

tańczy Maria Góralczyk kl. VIII

13. „KORSARZ”, wariacja Gulnary z III aktu

muzyka   Riccardo Drigo

choreografia Marius Petipa

przygotowanie Karolina Sasin-Barylska

tańczy Hanna Szychowicz kl. VIII

14. „PAS DE DEUX DIANY I AKTEONA”

muzyka   Cesare Pugni

choreografia Agrypina Waganowa

przygotowanie Magdalena Redlewska i Wojciech Domagała

tańczą Aleksandra Dudzik kl. VII i Mariusz Morawski kl. IX

 

8 MARCA 2017

  1. 1.„POLONEZ”

muzyka Artur Zalski

choreografia i przygotowanie: Jerzy Gęsikowski, Elżbieta Niezgodzka, Monika Szymurska-Prokop

tańczą uczniowie kl. Ib i IIb

  1. 2.„SCHERZO”

muzyka Feliks Mandelhson – Bartholdy

choreografia i przygotowanie Wojciech Domagała

tańczą uczniowie kl. IX

  1. 3.„KARNAWAŁ W WENECJI”, wariacja męska

muzyka Cesare Pugni

choreografia Marius Petipa

przygotowanie Mariusz Caban

tańczy Mateusz Grabar kl. VI

  1. 4.„ŚPIĄCA KRÓLEWNA”, wariacja Aurory z III aktu

muzyka Piotr Czajkowski

choreografia Marius Petipa

przygotowanie Magdalena Redlewska

tańczy Natalia Augustyniak kl. V  

  1. 5.„PAQUITA”, wariacja żeńska

muzyka Ludwig Minkus

choreografia Marius Petipa

przygotowanie Magdalena Redlewska

tańczy Aleksandra Dudzik kl. VII

  1. 6.„LEKCJA TAŃCA KLASYCZNEGO”

muzyka Vinzenco Bellini

choreografia Swietłana Basyrowa-Potargowicz przygotowanie Swietłana Basyrowa-Potargowicz i Anna Włodarczyk- Rurak

tańczą uczniowie kl. IIIb

  1. 7.„BAJADERA”, wariacja Nikii z I aktu

muzyka Ludwig Minkus

choreografia Marius Petipa

przygotowanie Magdalena Redlewska

tańczy Anna Major kl. IX

  1. 8.„DON KICHOT”, wariacja Kitri z III aktu

muzyka Ludwig Minkus

choreografia Marius Petipa

przygotowanie Magdalena Redlewska

tańczy Klaudia Tkaczyk kl. IX

  1. 9.„JEZIORO ŁABĘDZIE”, wariacja z I aktu

muzyka Piotr Czajkowski

choreografia Marius Petipa

przygotowanie Wojciech Domagała

tańczy Mariusz Morawski kl. IX

  1. 10.„TAŃCZĄCE MANDARYNKI”

muzyka Jan Sebastian Bach

choreografia i przygotowanie Monika Szymurska-Prokop, Dagmara Jagodzińska

tańczą uczniowie z kl. Ie, IIe,

  1. 11.„PAQUITA”, wariacja żeńska

muzyka Ludwig Minkus

choreografia Marius Petipa

przygotowanie Magdalena Redlewska

tańczy Zofia Wara-Wąsowska kl. V

  1. 12.„MARKIETANKA”, wariacja męska

muzyka Cesare Pugni

choreografia Artur Saint-Leon

przygotowanie Jerzy Gęsikowski

tańczy Kasper Górczak kl. V

  1. 13.„KONIK GARBUSEK”, adagio z pas de trois

muzyka Cesare Pugni

choreografia Arthur Saint-Leon

przygotowanie Magdalena Redlewska

tańczą ucz. Kl. IX: A. Pawlak, K. Tkaczyk, K. Luberacki / K. Żarski

  1. 14.„COPPELIA”, wariacja Coppelii z III aktu

muzyka Adolphe Adam

choreografia Jules Perrot

przygotowanie Karolina Sasin-Barylska

tańczy Maria Góralczyk kl. VIII

  1. 15.„KORSARZ”, wariacja Gulnary z III aktu

muzyka Riccardo Drigo

choreografia Marius Petipa

przygotowanie Karolina Sasin-Barylska

tańczy Hanna Szychowicz kl. VIII

  1. 16.ADAGIO Z PAS DE DEUX DIANY I AKTEONA”

muzyka Cesare Pugni

choreografia Agrypina Waganowa

przygotowanie Magdalena Redlewska i Wojciech Domagała

tańczą Aleksandra Dudzik kl. VII i Mariusz Morawski kl. IX

 

CZĘŚĆ II

  1. 1.„TAŃCE PASTERSKIE”

muzyka Wojciech Kilar

choreografia i przygotowanie Maria Kuśnierz-Michalak

tańczą uczniowie kl. IX

  1. 2.„MAZUR”

muzyka ludowa w opracowaniu kapeli Feliksa Dzierżanowskiego

choreografia I przygotowanie Ewa Salwa

tańczą uczniowie kl. VI

  1. 3.„TANCE HISZPAŃSKIE”

muzyka Solo Compas

choreografia Rosa Olympia Estrella

przygotowanie Swietłana Basyrowa-Potargowicz, Jerzy Gęsikowski, Elżbieta Niezgodzka, Ewa Salwa, Karolina Sasin-Barylska, Aleksandra Stanisławska, Lilianna Surdyk, Monika Szymurska-Prokop, Anna Włodarczyk Rurak

tańczą uczniowie kl. IIe – IIIb

  1. 4.„OD ROZSTANIA DO POWROTU”, kujawiak

muzyka Wojciech Kilar

choreografia i przygotowanie Maria Kuśnierz-Michalak

tańczą uczniowie kl. IX

  1. 5.„OBEREK”

muzyka ludowa w opracowaniu kapeli Feliksa Dzierżanowskiego

choreografia i przygotowanie Ewa Salwa

tańczą uczniowie kl. V

  1. 6.„LUDZISKA Z NASZEJ WSI”, oberek

muzyka Maria Pomianowska

choreografia i przygotowanie Maria Kuśnierz-Michalak

tańczą uczniowie kl. IIIb i IV

  1. 7.„KRAKOWSKIE TAŃCOWANIE”

muzyka Feliks Dzierżanowski

choreografia i przygotowanie Maria Kuśnierz-Michalak

tańczą uczniowie kl. IX

  1. 8.„TAŃCE BIAŁORUSKIE”

muzyka ludowa w opracowaniu Zespołu Pieśni Muzyki i Tańca „Talaka”

choreografia Iwan Serikov

tańczy Witebski Państwowy College Kultury i Sztuki – Białoruś

  1. 9.„DON KICHOT” – pas de deux

muzyka Ludwig Minkus

choreografia Aleksandr Polubentsev wg Mariusa Petipa i Aleksandra Gorsky’ego

tańczą Ekaterina Kitaeva-Muśko – Teatr Wielki w Łodzi, Koki Tachibana – Teatr Wielki w Łodzi oraz Balet Teatru Wielkiego w Łodzi

 

 

CZĘŚĆ III

  1. 1.„BABY, ACH TE BABY”

muzyka Roman Palester

choreografia Bogumiła Szaleńczyk

przygotowanie Aleksandra Stanisławska i Bogumiła Szaleńczyk

tańczą uczniowie z kl. Ie – IX

  1. 2.„TANGO”

muzyka John Kander

choreografia i przygotowanie Bogumiła Szaleńczyk

tańczą uczniowie kl. VII i VIII

  1. 3.„QUARTET”

muzyka Evanescence

choreografia i przygotowanie Bogumiła Szaleńczyk

tańczą uczniowie kL. IX: M. Berbas, A. Major, K. Tkaczyk, M. Morawski

  1. 4.„W NICEI”

muzyka P. Vance i Z. Rock Riss,

choreografia Victoria Golubeva

przygotowanie Swietłana Szarowa

tańczy Małgorzata Kaczkowska kl. VI

  1. 5.„TOUCH OF BEAUTY”

muzyka Dmitrij Szostakowicz

choreografia Michaił Zubkov

przygotowanie Magdalena Redlewska

tańczy Natalia Augustyniak kl. V

  1. 6.„HEART CRY”

muzyka Drehz

choreografia Natalia Radtke kl. IV

przygotowanie Jerzy Gęsikowski, Monika Szymurska

tańczą uczniowie kl. IV

7 marca

8 marca

  1. 7. 

„TY-PO DRUGIEJ STRONIE”

muzyka Nuages – Dreams

choreografia i przygotowanie Bogumiła Szaleńczyk

tańczy Klaudia Tkaczyk kl. IX

7.

„MANIA-K”

muzyka Adi Sappir

choreografia Katarzyna Aleksander-Kmieć

przygotowanie Bogumiła Szaleńczyk

tańczy Klaudia Tkaczyk kl. IX

  1. 8. 

„NO MEMORY ZONE”

muzyka Edit

choreografia Hanna Szychowicz

przygotowanie Bogumiła Szaleńczyk

tańczy Hanna Szychowicz kl. VIII

8.

„IN SIDE”

muzyka Oraful Arnalds

choreografia Krystyna Frąckowiak

przygotowanie Bogumiła Szaleńczyk

tańczy Hanna Szychowicz kl. VIII

  1. 9.„FALLING DOWN”

muzyka Bartosz Chajdecki

choreografia I przygotowanie Bogumiła Szaleńczyk

tańczą uczniowie kl. IX

  1. 10.„DZWONECZEK”

muzyka Mairi Campbell

choreografia Bogumiła Szaleńczyk

przygotowanie Magdalena Redlewska

tańczy Zofia Wara-Wąsowska kl. V

  1. 11.SMOOTH CRIMINAL”

muzyka Michael Jackson

choreografia Artur Mikulski

przygotowanie Jerzy Gęsikowski

tańczy Kasper Górczak kl. V

  1. 12.„KRZESANY”, fragment baletu

muzyka Wojciech Kilar

choreografia Henryk Konwiński

tańczą Balet Teatru Wielkiego w Łodzi oraz uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej

im F. Parnella w Łodzi

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Balonowe Show w Teatrze DOM (zakończony)
Atak Paniki w Heliosie (zakończony)
BODO_AFRYKAMERA_2016
Afrykamera w Kinie Bodo (zakończony)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*