XI Festiwal Puls Literatury w Łodzi – dzień 1 (foto)

IMG_1171Za nami pierwszy dzień XI Festiwalu Puls Literatury w Łodzi. W czwartek, 23 listopada, w Domu Literatury zorganizowano „dzień austriacki”.

W trakcie trzech spotkań skupiono się na twórczości pisarzy z tego kraju. Najpierw Christoph Ransmayr i jego „Atlas lękliwego mężczyzny” – spotkanie z tłumaczami Jackiem St. Burasem i Małgorzatą Łukasiewicz, które poprowadziła Zofia Zaleska. Potem promocja „Tygla Kultury” nr 2/2017 poświęconego literaturze austriackiej i szwajcarskiej. Na zakończenie Christine Lavant „Zapiski z domu wariatów” – spotkanie z tłumaczką Małgorzatą Łukasiewicz, które poprowadził Maciej Robert.

XI Festiwal Puls Literatury w Łodzi potrwa do 3 grudnia. Tegoroczną gwiazdą Festiwalu jest Noblistka, Herta Müller. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny.

Program piątku, 24 listopada

Muzeum Sztuki w Łodzi ul. Więckowskiego 36

18:00 Otwarcie wystawy „Organizatorzy życia. De Stijl, polska awangarda i design” – wydarzenie towarzyszące XI edycji Festiwalu Puls Literatury (wystawa czynna do lutego/marca 2018 r.)

INAUGURACJA FESTIWALU

Dom Literatury w Łodzi ul. Roosevelta 17

19:30-20:00 Otwarcie wystawy poświęconej Kazimierzowi Malewiczowi „step by step printing Suprematyzm” zrealizowanej przez Muzeum Książki Artystycznej (wystawa czynna do 5.12.2017 r.)

20:00-21:00 Awangarda w Łodzi – Łódź w awangardzie; panel dyskusyjny z udziałem Karoliny Szymaniak, Krzysztofa Dudka i Magdaleny Milewskiej – prowadzenie Beata Śniecikowska

21:30-22:30 Awangarda kontra opresja; spotkanie autorskie Zbigniewa Libery i Darka Foksa – prowadzenie Anna Kałuża

22:30 Filmy Zbigniewa Libery „Walser” i „Jak się tresuje dziewczynki”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *