xenia_1W czwartek, 22 listopada o godz. 21 w Przechowalni rozpocznie się koncert Xenii Kriisin. Bilety w cenie 15 zł w przedsprzedaży, 20 zł w dniu imprezy dostępne się w CIK-u oraz w klubie.

Szwedzka wokalistka i kompozytorka Xenia Kriisin zaczęła swój solowy projekt w 2010 roku. Grała w różnych miejscach w ojczystej Szwecji, koncertowała także w Niemczech, Finlandii, Norwegii, a niedawno wróciła z Islandii.  Latem 2011 dostała szansę zaprezentowania się szerokiej publiczności  w ogólnokrajowej szwedzkiej telewizji do której zazwyczaj trafiają gwiazdy dużego formatu,  a kulturalny magazyn Nöjesguiden napisał o niej artykuł nazywając  Xenię – szybko wschodzącą wielką artystką.

Rezultatem jej ciągłych poszukiwań nowych dźwięków oraz muzycznych  wyzwań jest już praktycznie ukończony debiutancki album pełen niezwykłych  muzycznych konstelacji. Premiera płyty planowana jest na sam koniec 2012 roku.

Zazwyczaj Xenia pisze i wykonuje swoją muzykę sama, jedynie przy pomocy  cytry oraz pedału basowego, jednak do współpracy przy tworzeniu nowego  albumu oraz tras koncertowych związanych z jego promocją zaprosiła perkusistę/producenta Johana Hjalmarssona oraz wokalno – improwizatorski trzyosobowy chór żeński.

– Tak, jest to pop, którego podstawą jednak jest w dużej mierze improwizacja. Czerpiemy radość z tego, że zupełnie nie wiemy jak będzie wyglądał każdy następny koncert. Pozwalamy sobie na muzyczne dryfowanie i spontaniczne tworzenie niezapisanych części utworów do gotowych już piosenek. To także ma swoje odzwierciedlenie na płycie, jako pierwsze wysuwają się teksty oraz kompozycje, jednak, co przychodzi następnie zależy od tego, co w danym momencie siedzi w naszych głowach.

Zobacz także:

Touchy Mob w DOMu (foto)

Myrra Rós & Danimal w Przechowalni (foto)

Peter J. Birch w ŚFK (foto)

Snorri Helgason w Owocach i Warzywach (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
sipr_27032010_coma_6024_naglowny
Coma w Wytwórnia
MEDIA_1
Bronx Hip Hop Festival 2016 – informacje
Malediwy w Fabryce Sztuki

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*