Xarah Dion wystąpi w DOMu

Xarah_DionPochodzi z Montrealu i tam tworzy. Jej utwory są połączeniem mrocznego, syntezatorowego chłodu z synthpopową melodyjnością. Xarah Dion, bo o niej mowa, wystąpi w najbliższy czwartek, 10 sierpnia w klubie DOM. Początek koncertu o godzinie 21. Bilety kosztują 15 zł.

Xarah Dion to francuskojęzyczna wokalistka i multiinstrumentalistka, która tworzy w Montrealu. Na tamtejszej, niezależnej scenie muzycznej, uchodzi za jedną z czołowych artystek. Mistrzowsko  łączy klasykę z awangardą. Czerpiąc z dokonań industrialu i disco lat 80., komponuje wpadające w ucho melodie, w których nie brakuje zimnofalowych klawiszy.

Artystka nie tylko zachwyca wspaniałym głosem, ale też umiejętnościami muzycznymi. Xara Dion, na koncertach nie używa komputera, samplera czy podkładów muzycznych. Dźwięki rozbrzmiewają tylko i wyłącznie z kilku znajdujących się na scenie syntezatorów, na których gra jednocześnie.

https://www.youtube.com/watch?v=rUZw-9TjKtU

Na koncercie w Łodzi, artystka będzie promowała swój drugi album „Fugitive”, który ujrzał światło dzienne w ubiegłym roku. Na krążku, Dion idealnie łączy muzyczną tradycję ze współczesnymi dźwiękami. To zbiór dziewięciu przemyślanych kompozycji, które tworzą wyjątkowo spójną całość spod znaku minimal wave. Jak materiał brzmi na żywo, będzie można przekonać się 10 sierpnia (czwartek) o 21 w klubie DOM. Bilety – w cenie 15 złotych – do nabycia w dniu imprezy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *