karta_awersJuż po raz dziesiąty rusza nabór wniosków do Łódzkiego Funduszu Filmowego. O środki na produkcję mogą ubiegać się producenci filmów dokumentalnych, animowanych oraz pełnometrażowych fabuł. Termin aplikowania mija 22 grudnia 2016 r. o 16:00.

Łódzki Fundusz Filmowy jest pierwszym regionalnym funduszem filmowym w Polsce. Od 2007 roku w jego ramach dofinansowano 58 produkcji na łączną kwotę sięgającą 8 000 000 złotych. W ramach funduszu Miasto Łódź wsparło m. in. zdobywczynię Oscara Idę w reż. Pawła Pawlikowskiego, nominowane do Oscara W ciemności w reż. Agnieszki Holland, Powidoki – ostatni film w reż. Andrzeja Wajdy, Obywatela w reż. Jerzego Stuhra, Miasto 44 w reż. Jana Komasy, Sąsiady w reż. Grzegorza Królikiewicza, animacje realizowane przez Se-Ma-For, Anima-Pol i WJTeam, czy filmy dokumentalne Roberta Glińskiego Ślady i Kontrapunkt Andrzeja Papuzińskiego.

Od 2016 roku fundusz działa w strukturach instytucji ,,EC1 Łódź-Miasto Kultury’’ w Łodzi na zasadach koprodukcyjnych. Oznacza to, że instytucja ma większy wpływ na przebieg produkcji filmowej, promocję i dystrybucję filmu oraz udział w przyszłych zyskach z eksploatacji w kinach, telewizji i na nośnikach cyfrowych takich jak DVD i Blu-ray. Korzyścią dla producentów jest z kolei możliwość wcześniejszego otrzymania środków, ponieważ część wkładu koprodukcyjnego wypłacana jest bezpośrednio po podpisaniu umowy. Można złożyć po dwa wnioski w każdej z kategorii (fabuła, dokument, animacja). W bieżącej edycji, zarezerwowano łącznie 1 200 000 złotych brutto na inwestycje związane z koprodukcją filmów. 150% środków, jakie pozyska producent, musi zostać wydatkowana terenie miasta i regionu łódzkiego na cele związane z produkcją filmową.

Najnowsza, jubileuszowa edycja pierwszego regionalnego funduszu filmowego w Polsce odchodzi od dawnego wymogu realizacji co najmniej jednego dnia zdjęciowego na terenie Łodzi. Od teraz, o wkład koprodukcyjny mogą ubiegać się również producenci filmów, którzy zdecydują się na zainwestowanie środków wyłącznie w proces postprodukcyjny w Łodzi i regionie. To pierwsze tego typu rozwiązanie w skali kraju.

Lista podmiotów specjalizujących się w postprodukcji na terenie Łodzi, a także wniosek aplikacyjny, regulamin oraz wszystkie inne dokumenty są dostępne na stronie www.lodzfilmcommission.pl w dziale Łódzki Fundusz Filmowy.

Organizatorzy przewidują, że Łódzki Fundusz Filmowy zostanie rozstrzygnięty na początku II kwartału 2017 r.

Adres do składania dokumentów:
„EC1 Łódź – Miasto Kultury” w Łodzi
Łódź Film Commission
ul. Targowa 1/3, 90-022 Łódź
email: konkurslff @ec1lodz.pl (wymagana wersja elektroniczna)

karta_awers

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
maratonsilverwalentynki
Walentynkowy maraton w Silver Screenie
ochkarol2konf
Och Karol 2 – premiera w Łodzi (foto)
_II_Wojna_Swiatowa_w_malych_rekach_11
Wojenny świat w skali mikro (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*