1114 stycznia w Szkole Podstawowej nr 205 odbył się X Noworoczny Turniej Siatkarzy Amatorów zorganizowany przez Klub Sympatyków Piłki Siatkowej. W tym roku turniej miał wyjątkowy charakter ponieważ kulminacyjnym punktem zawodów była uroczystość Jubileuszu 20-lecia Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki – największej ligi w Polsce, w której występuje 60 zespołów i ponad 800 zawodników i zawodniczek.

W trakcie uroczystości, którą otworzył Pan Marek Kondraciuk – Dyrektor Departamentu Spraw Społecznych UMŁ  główni animatorzy rozgrywek Wojciech Ulatowski i Jarosław Skura z Klubu Sympatyków Piłki Siatkowej otrzymali odpowiednio Złotą i Srebrną Honorową Odznakę Polskiego Związku Piłki Siatkowej za pracę na rzecz rozwoju siatkówki amatorskiej w naszym mieście. Następnie wręczone zostały pamiątkowe medale 20-lecia Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki, które otrzymali m.in: Władysław Stępień – Prezes Ogniska TKKF Dzikusy i Marek Hertel – Prezes Łódzkiego Związku Piłki Siatkowej, a także osoby, które na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat czynnie wspierały ligę pełniąc rolę ambasadorów łódzkiej siatkówki amatorskiej – Roman Rohacewicz, Krzysztof Kłaczek, Marzena Skura, Bogusław Just, Jerzy Brzeziński, Krzysztof Kośka, Sławomir Pawlak, Jacek Wełpa, Zbigniew Jóźwiak, Marek Sińczak, Sylwester Rosiński, Adam Bogusz, Michał Fokczyński, Juliusz Buchta, Monika Łaska, Mirosława Borowiak, Małgorzata Czaja, Michał Polewski, Krzysztof Gajderowicz, Krzysztof Kałucki, Robert Mastalerz, Andrzej Orczyk, Andrzej Piela, Marcin Pieńkowski, Ryszard Sobór, Wojciech Strzelczyk, Małgorzata Twardy i Dominik Zwoliński.

Po części oficjalnej wszyscy wyróżnieni oraz zawodnicy grający w turnieju noworocznym zostali zaproszeni na olbrzymi tort w kształcie boiska do siatkówki.

W turnieju jak zwykle wystartowało blisko 200 zawodniczek i zawodników reprezentujących kilka pokoleń siatkarek i siatkarzy. W turnieju najmłodszych adeptów tej dyscypliny sportu wystąpiły drużyny dziewcząt i chłopców ze Szkoły Podstawowej nr 205 w Łodzi, które pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego p. Macieja Kasprzaka i p. Marcina Jędraszczyka niezwykle zacięcie rywalizowały o zwycięstwo oraz puchary.

W turnieju seniorskim wystartowało 15 zespołów (w tym 6 żeńskich i 9 męskich), które rozegrały ponad 30 spotkań, aby wyłonić zwycięzców pierwszej tegorocznej amatorskiej imprezy siatkarskiej w naszym mieście.  W turnieju mężczyzn zwyciężyła drużyna Bolec Orkiestra, która w finale po niezwykle zaciętym meczu pokonała zespół ADS. W meczu o trzecie miejsce zawodnicy z Kalisza pokonali Uniwersytet Medyczny. 

W turnieju kobiet rewelacyjnie spisujący się w rozgrywkach ŁALS zespół Drem Team Manekin pewnie pokonał Uniwersytet Medyczny. Trzecie miejsce zajęły zawodniczki SportEkspert, które pokonały Drink Team.  Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Leonard Tietianiec z zespołu Bolec Orkiestra, a najlepszą zawodniczką Maria Mańko z zespołu Dream Team Manekin. W trakcie zawodów tradycyjnie rozegrany został Finał Pucharu Ligi ŁALS, który był zwieńczeniem blisko dwumiesięcznych wspólnych zmagań drużyn ze wszystkich klas rozgrywkowych. W wielkim finale spotkały się drużyny Bakalland Ba! z ekstraklasy oraz ADS z I A ligi. Po zaciętych czterech setach zwyciężyła drużyna ADS, które potwierdziła, że jest przygotowana do awansu do Ekstraklasy w rozgrywkach ŁALS.  

joomplu:118576

Tabela końcowa X Noworocznego Turnieju Noworocznego:

Kobiety:
1. Dream Team Manekin
2. Uniwersytet Medyczny
3. SportEkspert
4. Drink Team
5-6. R.P.S.N. | Dzikusy II

Mężczyźni:
1. Bolec Orkiestra
2. ADS
3. Glass-Bud Kalisz
4. Uniwersytet Medyczny
5-6. Rossmann | VC Chlory
7-8. BSH | VC Nosorożec
9. Kadra B

Organizatorzy już dziś zapraszają na kolejną serię rozgrywek Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki, która odbędzie się  4 lutego w Szkole Podstawowej nr 205 w Łodzi.  Więcej informacji na siatka-lodzkie.org.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Plaza_Open_1
Plaża Open w Manufakturze
_DSC7452_DxO
Plaża Open 2015 w Manufakturze (foto)
Mistrzostwa Świata Kobiet w piłce siatkowej 2022 w Łodzi

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*