iii_noworoczny_turniej_siatkarzy_amatorw_20100110_138046230523 stycznia w Szkole Podstawowej nr 205 odbyła się X kolejka rozgrywek Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki pod patronatem prezydenta miasta Łodzi, organizowanej przez Klub Sympatyków Piłki Siatkowej.

 
W Ekstraklasie kobiet największą niespodziankę sprawiły panie z debiutanta ligi –  Jutrzenki Bychlew, które pokonały Volleydolls (3:1). Porażka najbardziej doświadczonego żeńskiego zespołu oznacza, że praktycznie zostały one wyeliminowane w tym sezonie z walki o medale.

W Ekstraklasie mężczyzn walka o pierwszą czwórkę wchodzi w decydującą fazę. Pierwsze miejsce bezapelacyjnie zajmuje TKKF Dzikusy, który pokonał drugi w tabeli Lozamet (3:1). Na trzecie miejsce awansowała Superata, która wygrała zaledwie 3:2 z coraz lepiej spisującym się Uniwersytetem Medycznym. Na czwarte miejsce niespodziewanie spadło ACERO Lamia ElmaRK po porażce z PGE ŁZE S.A. (1:3).  Swojej szansy wejścia do pierwszej czwórki nie wykorzystał Fantom, który pokonał ostatni w tabeli LUKS Sokół Rzgów tylko 3:2.

W I lidze mężczyzn w meczu na szczycie Cyrańscy Team nadspodziewanie łatwo pokonali drużynę Venta PAO (3:1) i z przewagą 3 pkt są na pierwszym miejscu. Walka o pozostałe miejsca pozostaje wciąż sprawą otwartą zwłaszcza, że większość zespołów ma jeszcze do rozegrania zaległe spotkania. Wiadomo tylko, że jedynym zespołem, który na pewno będzie walczył wyłącznie o utrzymanie się w lidze w grupie 5-8 play-off,  jest drużyna Popularni.

W II lidze mężczyzn niezwykle cenne zwycięstwo odniósł AMC nad SWSPiZ (3:1). Wynik ten  spowodował, że najciekawsza walka o pierwszą czwórkę rozegra się właśnie pomiędzy tymi zespołami oraz Energeo i Easy.

W III lidze mężczyzn w najciekawszym meczu Izba Celna pokonała Pickup Diablo (3:1) i umocniła się na drugim miejscu mając już 5 punktów przewagi nad kolejnym zespołem.

Organizatorzy zapraszają na następną kolejkę rozgrywek, która odbędzie się 30.01.2010 (sobota) w godzinach 9-15 w Szkole Podstawowej nr 205 ul. Dąbrówki 1 (Olechów).
PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
5lals16
Łódzka Amatorska Liga Siatkówki 2013/2014 – XVI kolejka (foto)
13siatkaaa
Finał Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki (foto)
siatka2014
Zwycięstwa siatkarek ŁKS

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*