rozstrzygnicie_20161211_1548363579Dzień Bierezinowski, to najważniejszy element Festiwalu Puls Literatury w Łodzi. Corocznie w trakcie niego odbywa się finał OKP im. Bierezina na debiut książkowy. W sobotę, 10 grudnia, Dom Literatury tętnił współczesną poezją.

Jednakże dzień rozpoczął się od warsztatów translatorskich oraz rozstrzygnięcia konkursu z literatury niemieckojęzycznej. Kolejnym elementem było spotkanie z tłumaczem, Jakubem Ekierem wokół jego tłumaczenia „Procesu” Kafki.

Potem nastał czas na godziny z poezją. Najpierw spotkanie z „Seryjnymi poetami” – Karolem Ketzerem i Joanną Żabnicką, później prezentacja „Wierszy zebranych” Juliusza Kornhauser, spotkania z Teresą Radziewicz i Witem Pietrzakiem. Po godz. 20 nastał czas na prezentację finalistów Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im Jacka Bierezina, a także koncert zespołu ANKH.

Po godz. 22 rozstrzygnięto konkurs krytycznoliteracki, w którym trzy pierwsze miejsca zajęły Anna Mochalska, Małgorzata Chuk i Mirosława Szott, Turniej Jednego Wiersza o „Czekan Jacka Bierezina” (zwyciężył Radosław Jurczak przed Romanem Rojewskim i Kacprem Płusą), kolejne spotkania z poetami: Pauliną Korzeniowską i Damianem Kowalem, Radosławem Jurczakiem i Marcinem Tomczakiem.

O godz. 1 w nocy rozstrzygnięto „Bierezina”. Główną nagrodę otrzymała Katarzyma Michalczak z Warszawy, nagrody specjalne powędrowały do Katarzyny Kowalewskiej z Woli Magnuszewskiej i Marcina Mokrego z Gliwic, nagrodę publiczności otrzymał Jan Rojewski z Łodzi.

joomplu:117726

Program dnia 11 grudnia – niedziela

10:00-15:30    Konkurs translatorski z literatury niemieckojęzycznej – warsztaty. Prowadzenie: Sława Lisiecka
16:00    Mała Literacka. Spotkanie z Maciejem Płazą, autorem książki Skoruń, i Michałem Książkiem, autorem książki Droga 816 – laureatami Nagrody Literackiej Gdynia 2016. Prowadzenie: Agnieszka Cytacka.
Miejsce: Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi
17:00    Panel Maszyna do pisania. W dialogu z Nową Falą et in memoriam Zdzisław Jaskuła. Spotkanie z udziałem Jerzego Jarniewicza, Jakuba Kornhausera, Bronisława Maja, Leszka Szarugi. Prowadzenie: Tomasz Cieślak.
Miejsce: Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi
18:00    Gala Nagrody im. Juliana Tuwima
Koncert Zielińska
Spektakl Miłosz w obrazach
Miejsce: Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi
20:00    Wydarzenie towarzyszące festiwalowi
Vespa – koncert.
Miejsce: Żarty Żartami (Wólczańska 40/42a)

Zobacz także:

X Festiwal Puls Literatury – dzień 7 (foto)

X Festiwal Puls Literatury – dzień 6 (foto)

X Festiwal Puls Literatury – dzień 5 (foto)

X Festiwal Puls Literatury – dzień 4 (foto)

X Festiwal Puls Literatury – dzień 3 (foto)

X Festiwal Puls Literatury – dzień 2 (foto)

X Festiwal Puls Literatury – dzień 1 (foto)

–  X Festiwal Puls Literatury w Łodzi – program

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
P1010007
Olga Tokarczuk w Małej Literackiej (foto)
IMG_6895
Puls Języka. Dyktando (foto)
karpowicz
Ignacy Karpowicz w Teatrze Nowym (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*