IMG_7285Za nami pierwszy dzień Festiwalu Puls Literatury. Dziesiątą edycję imprezy, organizowaną przez Dom Literatury w Łodzi i Stowarzyszenie Pisarzy Polskich oddział w Łodzi, zainaugurował wernisaż wystawy Jakuba Woynaroskiego.

Krakowskiego grafika zaprezentowano w ramach całorocznego cyklu Domu Literatury pn. Obraz + Tekst = Sztuka (#4). Po nim nastał czas na krótkie spotkanie z autorem. Kolejnym elementem pierwszego dnia Pulsu była prezentacja książki Samanthy Kitsch „Konfiskata konfetti”. To już druga pozycja tej tajemniczej autorki (autora?), o której wiadomo niewiele – prawdopodobnie mieszka w Stanach Zjednoczonych. Oprócz tego odbyło się spotkanie z Krzysztofem Kleszczem wokół jego najnowszej książki poetyckiej pt. „Pański płaszcz”, a także dyskusja na temat „poezji zaangażowanej” z udziałem Pawła Kaczmarskiego i Marty Koronkiewicz, redaktorów antologii „Zebrało się śliny”. Spotkania poetyckie poprowadził Rafał Gawin, którego przy prezentacji antologii wspierał Kacper Bartczak.

X Festiwal Puls Literatury w Łodzi potrwa aż do 15 grudnia. Imprezy w większości odbywają się w Domu Literatury w Łodzi, przy ul. Roosevelta 17. Wstęp na nie jest bezpłatny.

joomplu:117212

Program dnia: 4 grudnia – niedziela

17.00    Inauguracja Festiwalu: Panel dyskusyjny „Dialog nad Dialogami” z udziałem Tadeusza Gadacza i Bogusława Żyłki. Prowadzenie: Przemysław Owczarek
18.00    Pokaz etiudy filmowej Martyny Cierpisz „W labiryncie sklepów cynamonowych”
18.10    „Co nam zostało z imagizmu?” Spotkanie połączone z promocją książki „Obraz i wir. Antologia anglo-amerykańskiego imagizmu” z Leszkiem Engelkingiem i Jerzym Jarniewiczem. Prowadzenie: Beata Śniecikowska
19.10    Pokaz etiudy filmowej Weroniki Krupy do wiersza Mirona Białoszewskiego
19.20    Spotkanie z Magdaleną Parys, autorką książki „Biała Rika”. Prowadzenie: Maciej Robert

Zobacz także:

X Festiwal Puls Literatury w Łodzi – program

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Łódź dofinansowała wydanie sześciu książek
magdalena_tulli_20131216_1707214925
Magdalena Tulli laureatką Nagrody Tuwima (foto)
08092012_032
Czytanie Pana Tadeusza w Pasażu Schillera (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*