P1010254wzzOd 2 grudnia w Parku Źródliska można oglądać wystawę prac studentów Wydziału Wzornictwa i Architektury Wnętrz łódzkiej ASP powstałych we współpracy z lokalnym przemysłem.

Akademia Sztuk Pięknych jest gospodarzem Domku Ogrodnika od lipca, a Wzornictwo Plus Przemysł do pierwsza z zapowiadanych przez władze uczelni wystaw w tym miejscu. Gromadzi ona prace studentów ostatnich lat i jest efektem dwuletniej współpracy uczelni z przedstawicielami lokalnego przemysłu. Znaleźć na niej można m. in. projekty wielofunkcyjnych mebli dla przedszkolaków, paneli i drzwi prysznicowych, ekskluzywnych sztućców, kolekcji płytek m. in. dedykowanych dla EC1 i ceramicznych gadżetów takich jak ogrzewacze do rąk, czy podwieszonego tramwaju dla ulicy Piotrkowskiej.

Organizatorzy podkreślają, że współpraca młodych projektantów z firmami z regionu łódzkiego daje szansę na zwiększenie ich konkurencyjności i sukces na rynku globalnym. Po wernisażu goście mogli… rozmontować część ekspozycji i zabrać ją ze sobą do domu. Kilkadziesiąt kartonowych siedzisk rozjechało się wieczorem po mieście i do późnych godzin można było spotkać w tramwajach przysiadających na nich studentów.

joomplu:29644

Wystawę otworzyli wspólnie Rektor ASP, prof. Grzegorz Chojnacki, Dziekan Wydziału Wzornictwa i Architektury Wnętrz, prof. Mariusz Włodarczyk oraz vice Prezydent Miasta Łodzi Agnieszka Nowak, zapowiadając przy tym dalszą współpracę miasta z uczelnią. Rektor Chojnacki wspomniał bowiem o tym, że trwają rozmowy na temat jednego z budynków na Księżym Młynie, w którym miałoby się znaleźć miejsce dla całego wydziału zajmującego się wzornictwem przemysłowym i architekturą wnętrz.

Na wystawę w Domku Ogrodnika (Park Źródliska w Łodzi, wejście od al. Piłsudskiego oraz od pl. Zwycięstwa) wstęp jest wolny, warto się pospieszyć, bo potrwa tylko do 18 grudnia.

Zobacz także:

Awangarda jutra? (foto)

Design – wzornictwo społecznie użyteczne (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Złota Nitka 2021 (foto)
IMG_8803
ASP. Rocznik 2012 (foto)
IMG_4894
Śladami wielkich wystaw i nagród w Akademii Sztuk Pięknych (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*