IMG_50307 i 8 września w Ośrodku Propagandy Sztuki mieszczącym się w Parku im. Henryka Sienkiewicza zaprezentowano coroczną wystawę kwiatów i roślin ozdobnych.

W 1927 roku właśnie tutaj odbyła się Wystawa Kompozycji Kwiatowych dla uczczenia jubileuszu 35-lecia pracy Wojciecha Salwy, utalentowanego bukieciarza, ogrodnika i działacza społecznego zorganizowana przez Związek Ogrodniczy w Łodzi. To właśnie jego twórczość w zakresie bukieciarstwa i zdobnictwa kwiatowego, współcześnie zwanego florystyką, zainspirowała Juliana Tuwima do napisania poematu Kwiaty polskie, który stał się również motywem przewodnim tegorocznej ekspozycji.

Wystawę reaktywowano w 2007 roku. Jej celem  jest między innymi przedstawienie dorobku środowiska ogrodniczego oraz efektów współpracy producentów roślin ozdobnych z florystami.

joomplu:60009

Ekspozycje kwiatów i roślin przygotowały: Ogród Botaniczny w Zarządzie Zieleni Miejskiej w Łodzi, Giełda Ogrodnicza, Związek Ogrodniczy, Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Ogrodnictwa, Łódzki Klub Florystów oraz Towarzystwo Przyjaciół Ogrodu Botanicznego.

Zobacz także:

Wystawa kwiatów i roślin ozdobnych, Łódź 2012 (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
DSCF3391
Kiermasz plenerowy przed DOMem (foto)
DSC_9687_DxO
90. urodziny łódzkiego lotniska (foto)
_MG_1808
Urodziny Łodzi: Wojskowe Zakłady Lotnicze w Łodzi (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*