Centrum Handlowe Tulipan zaprasza na wystawę fotograficzną podróżników ze Stowarzyszenia Salutem. Zdjęcia są dokumentacją z wyjątkowej wyprawy w najdalsze zakątki świata.

Wystawa rozpoczęła się w czerwcu i potrwa do 30 września. Na zaprezentowanych fotografiach uwieczniono momenty z podróży dookoła świata, obejmującej ponad 30 państw czterech kontynentów: Europy, Azji, Ameryki Południowej oraz Afryki. Wyprawa rozpoczęła się w Kielcach, gdzie dwóch pierwszych uczestników podróży złapało „stopa” i wyruszyło w świat. Na kolejnych etapach eskapady dołączały do nich kolejne osoby, między innymi studenci ( ze Społecznej Akademii Nauk z Łodzi i Kielc) z SAN z Łodzi i Kielc. Grupa podróżników odwiedziła wspólnie między innymi Islandię, Czarnobyl Gruzję, Indie czy Iran.

Wystawa zaprezentowana w Centrum Handlowym Tulipan obejmuje także zbiór zdjęć pierwszej polskiej wycieczki osób niepełnosprawnych związanych ze Stowarzyszeniem Salutem do Czarnobyla.

Autorami zdjęć są uczestnicy wyprawy zrzeszeni w Stowarzyszeniu Salutem. Organizacji przyświeca idea promowania aktywnego i zdrowego trybu życia w niestandardowej formie – poprzez krzewienie zamiłowania do podróży po całym świecie. Stowarzyszenie angażuje się także w przełamywanie barier w realizacji pasji podróżowania – do udziału w swoich wyprawach zaprasza osoby niepełnosprawne by udowodnić, że każdy, kto o tym marzy, może wyruszyć w podróż życia, pokonując wszelkie przeszkody.

Salutem zorganizowało już wiele ciekawych wypraw w nietypowe destynacje – podróż koleją transsyberyjską na Syberię, eskapadę dookoła Bałtyku czy eksplorację miasta-widma Prypeć na Ukrainie koło Czarnobyla.

„Mamy nadzieję, że wystawa będzie inspiracją dla osób niepełnosprawnych, by realizować swoje marzenia o podróżach. Momenty ujęte na zdjęciach są dowodem na to, że niepełnosprawność nie musi stać na przeszkodzie rozwijania swoich pasji ” – mówi Katarzyna Woźniak, Dyrektorka Centrum Handlowego Tulipan.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
14pazdziernika_006
Operacja Wrzesień na fotografiach przed UMŁ (foto)
12maja_007
Fotofestiwal 2011 – Łódź – Bruxelles (foto)
Daniel_Karkowski
Tête-à-tête z przyrodą w ŁTF (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*