storczykiOd 5 do 14 listopada Palmiarnia zapraszała do zapoznania się z niezwykle tajemniczym światem pięknych Orchidei. Już od pierwszego dnia otwarcia wystawa storczyków zorganizowana przez Ogród Botaniczny w Łodzi, Oddział Łódzki Polskiego Towarzystwa Miłośników Storczyków, „Salon Orchidei” oraz Towarzystwo Przyjaciół Ogrodu Botanicznego cieszyła się dużym zainteresowaniem.

  
Na ekspozycji zgromadzono ponad sto najróżniejszych gatunków i odmian storczyków. Nie zabrakło okazów miniaturowych, pachnących czy też wyjątkowo rzadko zakwitających. Osoby pragnące przybliżyć sobie tajniki uprawy w domowych warunkach tej, coraz bardziej popularnej, choć wymagającej rośliny, miały możliwość uczestnictwa w prelekcjach poświęconych hodowli orchidei oraz zasięgnięcia opinii miłośników oraz specjalistów w tej dziedzinie.
Tradycyjnie na miejscu zorganizowano kiermasz, gdzie można było zakupić najpotrzebniejsze akcesoria do uprawy storczyków oraz same rośliny, których ceny wahały się od 25 do 200 zł.

Weekendowe wystawy organizowane w Palmiarni to rozrywka w której łodzianie chętnie uczestniczą. Na kolejną z nich w dniach 10-12 grudnia zaprasza Ogród Botaniczny. Będzie to Wystawa i pokaz komponowania suchych bukietów i stroików świątecznych.

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_7685
Otwarcie Winiarni Galicja (foto)
Na zielony dach EC1 wprowadziły się nowe pszczele rodziny
rockband_wwwsxchu
Studenci wiedzą, kogo chcą usłyszeć na Juwenaliach 2010

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*