Wystawa Moniki Bileckiej w Galerii Alliance Française Łódź (foto)

W środę 4 grudnia w galerii Alliance Française Łódź odbył się wernisaż wystawy fotografii Moniki Bileckiej. Tytuł „Kwiaty Zła” nawiązuje do tomiku poezji Charles’a Baudelaire’a.

Tak jak w zbiorze poety powraca motyw dobra i zła, koncentrując się na miłości i śmierci, tak przedstawione fotografie odnoszą się do tych zagadnień, skupiając uwagę na pięknie kwiatów, w których autorka ukazuje również makabryczność. Prezentowane na wystawie portrety kwiatów pochodzą z cyklu „Ogród Bestii”, który powstawał przez pięć miesięcy, kiedy fotografka otrzymywała bukiety od swojego ukochanego. Nawiązanie do francuskiej poezji jak i miejsce ekspozycji nie są przypadkowe. Wystawa jest osobistym rozliczeniem przeszłości autorki, zamknięciem rozdziału życia miłosnego.

Otwarciu wystawy towarzyszył występ solistki Agnieszki Włodarek, w repertuarze m.in. Édith Piaf, a do pozostałej części wieczoru tło muzyczne stworzył wirtuoz gitary klasycznej, łódzki artysta Jan Krzos. Ekspozycja jest dostępna do 31.01.2020 r. Alliance Française Łódź ul. Drewnowska 58 A (MANUFAKTURA)

Monika Bilecka (ur. 1978 w Łodzi) – fotografka i twórczyni obrazów z żywicy epoksydowej. Warsztat fotograficzny doskonaliła w Studium Fotografii ZPAF w Warszawie. Jej prace były pokazywane na zbiorowych wystawach w Galerii Bałuckiej w Łodzi, Galerii Fotografii ŁTF im. Eugeniusza Hanemana, Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu (wystawa pokonkursowa 2017r. i 2018r) oraz Starej Galerii ZPAF w Warszawie. W tym roku prace z projektu „Ogród Bestii” były prezentowane na wystawie Foto Open i pokazie Dias Show w czasie 8 Foto Art Festiwalu im. A. Baturo w Bielsku-Białej.

/Fotorelacja: Krzysztof Leduchowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *