Wystawa Michała Adamskiego „Pies o dwóch ogonach”

Drodzy przyjaciele galerii Ogrodowa8,  mam szczególną przyjemność zaprosić was na wystawę fotografii dokumentalnej Michała Adamskiego „ Pies o dwóch ogonach”. Projekt ten jest opowieścią o kondycji obecnego świata, manipulacji, obojętności i naiwności ludzi. Tworzone są mity i scenografie by władza mogła być utrzymywana i wzmacniana. Rozmowę z autorem poprowadzi kurator Filip Ćwik.

Michał Adamski Pies o dwóch ogonach”

otwarcie

24.09.2021 (piątek) 18.00

Kurator Filip Ćwik

miejsce Łódź / ul. Ogrodowa 8

biurowiec Ogrodowa Office / patio parter

 

Wystawa czynna do

30.10.2021

śr – sob 14.00-18.00

„Fotografując współczesne Węgry skupiłem się na relacjach między rządem a społeczeństwem, stojącym pomiędzy rzeczywistością a propagandową wizją silnego państwa. Fotografie przedstawiają symbole, miejsca, wydarzenia, ale przede wszystkim pokazują człowieka uwikłanego w polityczne procesy zdobywania władzy. Człowieka, którego łatwo kupić prostymi sloganami wyborczymi.

Rząd skutecznie manipuluje i wykorzystuje emocje Węgrów. Kreuje wizję świata pełnego wrogów narodu. Odwołuje się przy tym do idei patriotyzmu, który jest mieszanką dumy narodowej, poczucia krzywdy oraz sentymentu do historycznych Wielkich Węgier. Uwaga rządzących tylko pozornie skierowana jest w kierunku społeczeństwa, skupia się na zdobywaniu i utrzymaniu władzy.

Tytułowy Pies o dwóch ogonach to partia polityczna założona przez grupę artystów, którzy w swoich działaniach performatywnych i happeningach wyśmiewają rządzących i ich sposoby zdobywania władzy. Życie wieczne, darmowe piwo, dwa zachody słońca dziennie czy zakaz chorób jako rozwiązanie problemów służby zdrowia to tylko niektóre hasła z ich programu wyborczego. Ich ironiczne spojrzenie na rzeczywistość stało się dla mnie kluczem do opowiedzenia o umacniającym się autorytaryzmie Viktora Orbana.”

Michał Adamski – Fotograf dokumentalista. Głównie zajmuje się realizacją długoterminowych projektów dokumentalnych. Skupia się na tworzeniu szczerych historii, ale naznaczonych autorską interpretacją rzeczywistości. W swojej fotografii porusza tematy społeczne, w których ważny jest człowiek i jego życie we współczesnym świecie. Współtworzy Fundację i Galerię Pix.House.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *