DSC_3085Fotografie Jerzego Koby to polisemantyczne zapisy wrażeń i obserwacji. To studia nad życiem, jego wartością i doczesnością otaczającej nas, wielokształtnej materii.

 

Prowadząc abstrakcyjnie ponadczasowy dziennik pozbawiony dokładnego datowania, a tym samym zatracający jakąkolwiek chronologicznośc wydarzeń, fotograf wprowadza nas do świata swoich emocji, pozbawiając jednocześnie narzędzia do ich rozszyfrowania.

Kryptologiczna zagadka, uniemozliwiając dostęp do prawdziwego znaczenia niesionych za sobą treści, daje możliwośc podjęcia analizy samej formy, uwalniając widza od merytoryki i symboliki uchwyconych obiektywem obrazów.

Ten zaś pozbawiony ograniczeń kontekstowych, koniecznosci dochodzenia do genezy powstania, skupia się jedynie na niebanalnej prezentacji, estetyce i wizualnej stronie wyeksponowanej sztuki.

DSC_3093

Fot. Agata Kobierska

Wystawa NIEnaTEMAT to znakomita, emocjonalne retrospektywa. To powrót do czasów, w których bez doszukiwania się w dziele konkretnych znaczeń, obserwowaliśmy je, jako dzieło sztuki, ograniczając się do wizualności, podstawowych zmysłów i upodobań.

Tak interesujące i oryginalne ekspozycje prezentowane są m.in. dzięki działalności Carte Blanche. To tutaj łodzianie maja okazję do podziwiania prawdziwej fotografii, wyjątkowego malarstwa.

Galeria stoi bowiem na straży hołdu dla różnorodności, pokazując dzieła propagujące Łódź, jej kulturę, jakośc i wyjątkową atmosferę sprzyjającą twórczości.

 
Zapraszamy do Carte Blanche!
 


Wystawa Wystawa Wystawa
Wystawa Wystawa Wystawa
Wystawa Wystawa Wystawa
Wystawa Wystawa Wystawa

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Skały i piaski w Galerii Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego (foto)
IMG_4882
VI Doroczna Wystawa Fotografii Członków Stowarzyszenia Foto Humanum (foto)
IMG_3017
Nieobecni na Rynku Starego Miasta (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*