wystawawssipGaleria Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego jest gospodarzem kolejnej wystawy będącej dyplomem studentów Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi. Jej uroczyste otwarcie miało miejsce we wtorek, 30 marca przy ul. Piotrkowskiej.

 
Podczas wernisażu zaprezentowano prace pięciorga artystów:

– Katarzyny Krakowiak „Stany wewnętrzne” – promotor dr Piotr Komorowski,
– Patrycji Sosnowskiej „Życie bajką” – promotor prof. Mirosław Araszewski,
– Natalii Polak „Pin-up Girl” – promotor dr Sergiusz Sachno,
– Piotra Małeckiego „Dzień powszedni, a dzień świąteczny” – promotor dr Sergiusz Sachno,
– Grzegorza Wełnickiego „Angel Dreams” – promotor mgr inż. Janusz Kobyliński.

Ostatni z wymienionych projektów, „Angel Dreams”, powstawał przez rok i jest efektem podróży Grzegorza Wełnickiego po domach związanych ze wspólnotą „L’Arche”. Działa ona prężnie na całym świecie (m.in. w Japonii, Polsce, Anglii, Francji i Wybrzeżu Kości Słoniowej) i opiekuje się ludźmi chorymi na zespół Downa. Autor zdjęć pokazał ich marzenia, dążenia, codzienne życie, a także przedmioty, z którymi podopieczni chcieli się fotografować.

– Najbardziej niesamowitą postacią, którą spotkałem był Loic mieszkający w La Forestiere. Maleńki mężczyzna, jeżdżący na wózku, wydający z siebie tylko pojedyncze krzyki. Sfotografowałem go bez żadnego przedmiotu, bo niesamowitym darem są same jego dłonie. Kiedy położyłem mu głowę na kolanach, poczułem jak wplata mi we włosy swoje maluteńkie palce. Było to najmocniejsze uczucie dobra, spokoju i miłości jakie kiedykolwiek doznałem – opowiada dyplomant Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi.

Wystawa dyplomowa studentów WSSiP jest już piątym wernisażem, który odbywa się w Galerii Fotografii Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego w tym roku. Zdjęcia wyróżnionych dyplomantów można oglądać przy ul. Piotrkowskiej 102 do 19 kwietnia.


Wystawa dyplomowa studentów Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w ŁodziWystawa dyplomowa studentów Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w ŁodziWystawa dyplomowa studentów Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w ŁodziWystawa dyplomowa studentów Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w ŁodziWystawa dyplomowa studentów Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w ŁodziWystawa dyplomowa studentów Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w ŁodziWystawa dyplomowa studentów Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w ŁodziWystawa dyplomowa studentów Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi
Wystawa dyplomowa studentów Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w ŁodziWystawa dyplomowa studentów Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w ŁodziWystawa dyplomowa studentów Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w ŁodziWystawa dyplomowa studentów Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w ŁodziWystawa dyplomowa studentów Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w ŁodziWystawa dyplomowa studentów Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w ŁodziWystawa dyplomowa studentów Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w ŁodziWystawa dyplomowa studentów Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w ŁodziWystawa dyplomowa studentów Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w ŁodziWystawa dyplomowa studentów Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi

Zobacz także:

Wystawa fotografii studentów i pracowników Uniwersytetu Medycznego w Łodzi
Wystawa prac studentów Pracowni Projektowania Kostiumu Scenicznego i Filmowego WSSiP
Wystawa studentów Katedry Komunikacji Wizualnej ASP
Galeria Manhattan: Łódź 05.09

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Wystawa_w_OPUS_fot_kasia_chmura_www-3891
Tu urodził się film w Opus Film (foto)
DSC_5107
10. Urodziny Fotofestiwalu (foto)
2katyn
Wystawa 75. rocznica Zbrodni Katyńskiej w Manufakturze (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*