IMG_8683Od 9 lipca w Galerii Hotelu Grand można oglądać wystawę malarstwa i płaskorzeźb Alii Üstek (Al Moayad) pod tytułem Sztuka zrodzona z dziedzictwa dwóch kultur.

W swojej twórczości artystka poszukuje kompromisu między sztuką rodem z Bliskiego Wschodu, a formą przedstawiania właściwą sztuce europejskiej. Jedną „nogą” stoję w tym zachodnim świecie, moja mama jest Polką, przeważającą część mojego życia spędziłam w Polsce, a cały proces artystycznej edukacji przebiegł w Europie”- opowiada Üstek.

Doświadczając życia na pograniczu Świata Wschodu i Zachodu artystka porusza między innymi tematy obyczajowe odnoszące się do takich zagadnień  jak na przykład hierarchia, patriarchat. Zaś aspekty związane z byciem Kobietą na Skraju Dwóch Kultur, stanowią kontekst wielu z jej prac. Naturalnie wynika to z autopsji. Malarka dedykuje swoje prace również tematyce rodziny oraz związanymi z nią interesującymi obyczajami. 

Ala Üstek – w 2004 r. ukończyła studia na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu (Wydział Ceramiki i Szkła  Artystycznego); Jest absolwentką University of Wolverhampton – School of Art and Design w Wielkiej Brytanii; Absolwentką  Akademii Sztuk Pięknych w Mulhouse we Francji; Podyplomowych Studiów Nauczycielskich na Uniwersytecie w Staffordshire w Wielkiej Brytanii; Studiów z dziedziny Animacji Komputerowej oraz Grafiki Komputerowej w Wolverhampton w Wielkiej Brytanii; Podyplomowe Studia na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na wydziale Malarstwa i Grafiki (kierunek  Ilustracja i Komiks).

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
4listopada_010
Janusz Antoszczyk – malarstwo (foto)
IMG_6635
Motorem słów w Muzeum Miasta Łodzi (foto)
IMG_6106
Ja jestem, Ty jesteś w Muzeum Miasta Łodzi (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*