Wystartował nabór wniosków do Miejskiego Programu Mikrograntów 2022

25 kwietnia wystartował nabór wniosków do Miejskiego Programu Mikrograntów 2022. Mikrogranty to niewielkie projekty o wartości do 5 tysięcy złotych, zgłaszane przez łodzian i najczęściej realizowane dla jakiejś osiedlowej społeczności. 

25 kwietnia rozpoczęła się 5. edycja Miejskiego Programu Mikrograntów. Pierwszy etap to składanie wniosków, który potrwa do 20 maja. W tym czasie mieszkańcy a także organizacje pozarządowe mogą zgłaszać swoje pomysły. 

– Najważniejszą wartością tego programu jest współdziałanie mieszkańców i realizowanie inicjatyw na rzecz innych mieszkańców, na przykład z danego osiedla lub też czasem mniejszej społeczności, takiej jak sąsiedzi z kilku okolicznych bloków – informuje Agata Burlińska z Biura Aktywności Miejskiej.

Najważniejszy element – integracji i sąsiedzkiej współpracy w poprzednich latach realizowany był poprzez projekty takie, jak pikniki, spotkania, tematyczne warsztaty, np. z sadzenia i pielęgnacji roślin balkonowych.

Projekty powinny obejmować działania dotyczące Łodzi, a koszt może wynieść maksymalnie 5 tys. zł. Wnioski mogą składać organizacje pozarządowe lub też grupy nieformalne, składające się z przynajmniej trzech osób. Żeby złożyć wniosek trzeba skorzystać ze specjalnego generatora projektów dostępnego na stronie www.opus.org.pl, w zakładce “Konkursy”.

Realizacja projektów z mikrograntów przewidziana jest na okres od 1 lipca do 30 listopada. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *