Wystartował konkurs ofert „Rezydencje artystyczne w Łodzi”

Urząd Miasta Łodzi ogłosił otwarty konkurs ofert na powierzenie realizacji zadania publicznego „Rezydencje artystyczne w Łodzi”. Tegoroczna edycja zachęca do uwzględnienia udziału artystek i artystów z Ukrainy. Konkurs jest adresowany do organizacji pozarządowych.

 

Celem konkursu jest wyłonienie najlepszej oferty na realizację programu rezydencyjnego z udziałem artystów spoza Łodzi, który będzie oparty na twórczej wymianie doświadczeń i idei, rozwoju oraz upowszechnianiu kultury i sztuki. Rezydencje powinny być realizowane we współpracy z wybraną miejską instytucją kultury, która działa w Łodzi.

 

Oferta składana w konkursie powinna zapewniać artystom wsparcie merytoryczne i organizacyjne oraz przygotowanie programu spotkań, umożliwiających wymianę wiedzy i doświadczeń z łódzkim środowiskiem artystycznym. Artyści, którzy będą tworzyć w ramach programu muszą mieć zapewnione wszelkie materiały i środki na powstanie dzieła lub zrealizowanie wydarzenia w zakresie rezydencji.

 

Tegoroczna edycja zachęca do zaangażowania w program rezydencyjny artystek i artystów z Ukrainy. W poprzednich latach dzięki rezydencjom artystycznym powstawały m.in. murale, spektakl teatralny czy wystawy. Przewidziane środki na realizację zadania to 50 tys. zł. Wnioski powinny być składane drogą elektroniczną do 11 kwietnia 2022 r. do godz. 15:00. Pełna treść ogłoszenia: link

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *